Tableau de la troupe

Dutch National Opera & Ballet

Board of directors

Jean-François van Boxmeer - chairman
Else Bos
Pieter Maarten Feenstra
Bernard Foccroulle
Louise Fresco
Jos Nijhuis
Shula Rijxman
Robert Swaak
Tjark Tjin-A-Tsoi
Corinne Vigreux
Paul Waarts
 

Management

Stijn Schoonderwoerd - General Director Dutch National Opera & Ballet
Sophie de Lint - Director Dutch National Opera
Ted Brandsen - Director Dutch National Ballet
Bob Brandsen - Deputy Director
Miek de Ruijter - Deputy Director
 

Executive Secretariat

Mieke de Boer-Fris - Dutch National Opera & Ballet
Claudia Hooykaas - Dutch National Opera & Ballet
Ronald Lunel - Dutch National Opera & Ballet
Marijke Aberson - Dutch National Opera
Mumtaz Pang Atjok - Dutch National Ballet
 

Dutch National Opera

Management

Sophie de Lint - Director Dutch National Opera 
 

Artistic affairs

Damià Carbonell Nicolau - Head of Artistic Affairs
Jaap van Hellenberg Hubar - Coordinator artistic affairs
Sonja Heyl - Assistants
Joukje de Boer - Assistants
Ineke D'Hont - Assistant artistic affairs/coordinator budget
Marjan Hoekstra - Assistent artistic affairs/media coordinator
Kathinka Hamburg - Assistant orchestra affairs
Jan-Paul Grijpink - Music Staff
Boudewijn Jansen - Music Staff
Peter Lockwood - Music Staff
Ernst Munneke - Music Staff
Aldert Vermeulen - Music Staff
Meisje Barbara Hummel - Senior Staff Director
Astrid van den Akker - Staff Director

Head of public affairs

Laura de By

Opera Forward Festival 

Guido Vermunt - coordinator

Dramaturgy

Luc Joosten - Head
Frits Vliegenthart - Editor / Public Events Coordinator
Laura Roling - Dramatruge
Naomi Teekens - Junior dramaturge
Jasmijn van Wijnen - Junior dramaturge
Ruud Rockx - Surtitles Director
Jan Hemmer - Surtitles operator
 

Opera planning

Tine Haze - Planning Co-ordinator
Emma Becker - Rehearsal Co-ordinator
Ruud Burgering - Rehearsal Co-ordinator
Vere van Opstal - Rehearsal Co-ordinator
 

Music library

Rudolf Weges - Senior Music Librarian
René Domen - Assistant Music Librarian
Johan Ausma - Assistant
 

Chorus

Ching-Lien Wu - Artistic Director
Naud van Geffen - Business Manager
Ad Broeksteeg - Assistant Chorus Master
Klaas-Jan de Groot - Assistant Chorus Master
Jacqueline Serry - Assistant to the Business Master
Marianne Vleghert - Assistant to the Business Master
 

Sopranos

Ineke Berends
Bernadette Bouthoorn
Jeanneke van Buul
Iris Giel
Melanie Greve
Sandra Hooglander
Fang Fang Kong
Oleksandra Lenyshyn
Tomoko Makuuchi
Vesna Miletìc
Sophia Patsi
Janine Scheepers
 

Contraltos

Elsa Barthas
Anneleen Bijnen
Johanna Dur
Inez Hafkamp
Maria Kowan
Myra Kroese
Itzel Medecigo
Sophia Patsi
Marieke Reuten
 

Tenors

Wim-Jan van Deuveren
Frank Engel
Ruud Fiselier
Cato Fordham
John van Halteren
Robert Kops
Tigran Matinyan
Frank Nieuwenkamp
Richard Prada
François Soons
Jeroen de Vaal
Bert Visser
 

Basses

Ronald Aijtink
Peter Arink
Jorne van Bergeijk
Jeroen van Glabbeek
Sander Heutinck
Dominic Kraemer
Richard Meijer
Gi-Jun Nam
Wojtek Okraska
Jaap Sletterink
Ian Spencer
Harry Teeuwen
 

Opera Studio

Rosemary Joshua - artistic director
Chiara Graniero - assistent 
Verity Wingate - trainee soloist 2020-2021
Maya Gour - trainee soloist 2020-2021
Jose Simerilla Romero - trainee soloist 2020-2021
Maksym Nazarenko - trainee soloist 2020-2021
Frederik Bergman - trainee soloist 2020-2021
Sam Carl - trainee soloist 2020-2021
Lochlan Brown - trainee repetitor 2020-2021
Luba Podgayskaya - trainee repetitor 2020-2021

Dutch National Ballet

Management

Ted Brandsen - Artistic Director Dutch National Ballet
Rachel Beaujean - Deputy Artistic Director
 

Resident Choreographer

Hans van Manen
 

Associate artist

David Dawson
 

Young creative associates

Milena Sidorova
Sedrig Verwoert
Wubkje Kuindersma
 

Artistic staff

Charlotte Chapellier - Ballet Master
Guillaume Graffin - Ballet Master
Alan Land - Ballet Master
Judy Maelor Thomas - Ballet Master
Sandrine Leroy - Choreologist/ Ballet Master
Rinat Gizatulin - Senior Ballet Teacher
Larissa Lezhnina - Guest Ballet Master
Louise Vine - Artistic Logistics Co-ordinator
Sara de Swaan - Assistant 
Taneesha Sijmons - Assistant
 

Junior Company

Ernst Meisner - Artistic Coordinator Junior Company
Caroline Sayo Iura - Ballet Master
Wiard Havenaar - Assistant
 

Business Manager

Toine van der Horst
 

Music Staff

Matthew Rowe - Musical Director / Chief Conductor
Ermanno Florio - Resident Conductor
Olga Khoziainova - Senior Pianist
Elena Kim - Pianist
Ryoko Kondo - Pianist
Paul Lewis - Pianist
Michael Mouratch - Pianist
Viktoriya Ryapolova - Pianist
 

Planning & Production

Lydia Buisman - Head of Planning & Production
Terra de Groot - Production Administrator
Sterre Haverkamp - Production Administrator

Associate on research and development

Peggy Olislaegers
 

Tableau Affairs

Henk Vrehen - Volunteer
 

Video & Audio

Mathieu Gremillet - Creatieve Filmmaker
Altin Kaftira - Creatieve Filmmaker
Ramy Tadrous - Assistant
 

Dancers

Tableau dancers
Tableau Junior Company
 

Medical Support

The dancers of Dutch National Ballet are medically supervised by De Sportartsen Groep.

Rutger Klauwers - Case manager/physiotherapist/manual therapist
Maarten Groothuis - Physiotherapist
Marleen Grol - Coordinator/Mensendieck therapist
Ronald Klaassen - Sport physiotherapist
Leila Kester - Pilates teacher
Judy Maelor Thomas - Rehabilitation teacher
Frans Birnie - Masseur
Sandra Cozijn - Masseur
Kay Patru - Masseur
Erik Wiggelinkhuizen - Masseur

Central Departments

Integral planning

Dein Schmidt - Planning Manager
 

Technical Departments

Bob Brandsen -  Technical Director
Pieter Huijgen - Adjunct Technical Director
 

Technical Management Support

Jolanda Müller - Assistant to the Technical Director / Head of Technical Management Support 
Petra Sep - Secretary
Cor van Donkersgoed - Minutes Secretary
Joëlla Reket - Planning Assistant
 

Production Workshop

Rolf Hauser - Head of Production Workshop
Puck Rudolph - Deputy Head of Production Workshop / Production Supervisor
Sieger Kotterer - Production Supervisor
Mark van Trigt - Production Supervisor
Rudolph Valentina - Administrative Assistent
Leo Voogd - Receptionist
Cathrine Andresen - CAD Draughtsmen
Andrew Clarke - CAD Draughtsmen
Nicky Hageman - CAD Draughtsmen
Gerko Min - CAD Draughtsmen
Boaz Wielinga - CAD Draughtsmen
 

Carpentry Department

Paul Horn - Head of Carpentry Department
Ahmed Derraze - Senior Scenic Carpenter
Richard Mittemeijer - Senior Scenic Carpenter
Floris Barends - Senior Carpenter
Alain Erkamp - Senior Carpenter
Willem Konings - Senior Carpenter
Henk Nab - Senior Carpenter
Simon Tol - Senior Carpenter
Ed Wilts - Senior Carpenter
 

Decoration Department

Denis Klijnsma - Head of Decoration Department
Jacques van der Velden - Senior Painter / Decorator
Awik Balaian - Painter / Decorator
Vanessa Kluge - Painter / Decorator
Rieneke Ostheimer - Painter / Decorator
Niall O'Donovan - Senior Plastic Materials Sculptor
 

Construction Shop

Phil Hall - Head of Construction Shop / Welding Inspector
Thom de Wildt - Senior Construction Fitter
Udo Bakker - Construction Fitter
Lester Windhouwer - Construction Fitter
 

Production Workshop Logistics

Ton Kuijper - Head of Purchasing & Logistics
Walter Francia - Deputy Head of Logistics
Hugo Halewijn - General Assistant / Truck Driver
Menno Mijwaart - General Assistant / Truck Driver
Wesley de Ridder - General Assistant / Truck Driver
 

Stage Machinery Maintenance

Dirk Bakker - Head of Stage Machinery Maintenance
George Rood - Deputy Head of Department
Rick van den Pol - System Administrator
Willem Jan Ernsting - Work Planner / Maintenance Technician
Marcel Appelman - Maintenance Technician
Ed Buch - Maintenance Technician
Jilles van Dijk - Maintenance Technician
Scott Haije - Maintenance Technician
Erdal Kilickaya - Maintenance Technician
Jakob Schuitema - Maintenance Technician
Sjoerd Siebenga - Maintenance Technician
Rory Theunisz - Maintenance Technician
Maurice Tjipjes - Maintenance Technician
Ron Pronk - Maintenance Technician
Ben Vermeeren - Maintenance Technician/Advisor NEN3140
 

Stage & Lighting

Jop van den Berg - Head of Stage & Lighting
Antje Bartholly - Assistant Head of Stage & Lighting
Jan van den Bosch - Health & Safety Co-ordinator / Work Experience Supervisor
 

Stage

Harm Lubbers - Deputy Head of Stage
Caroline Peek - CAD Draughtsman
Mathilde van der Horst Jansen - Administrative Assistant
Rien Gepken - Store & Logistics Managers
Peter Brem - Senior Carpenter
Jeroen Jaspers - Senior Carpenter
Wim Kuijper - Senior Carpenter
Jop van den Berg - Senior Carpenter
Edwin Rijs - Senior Carpenter
Ger Bouwhuis - Carpenter
Arjen Koch - Carpenter
Dimitry de Groot - Carpenter
Arno Koopmann - Carpenter
George Voortman - Carpenter
Jeroen de Vree - Carpenter
Arjan de Wolf - Carpenter
Ruud Boots - Operator
Niels Broekman - Operator
Ivo van Dalen - Operator
Arnoud Gravet - Operator
Jimmy Goudberg - Operator
Sjors Henselmans - Operator
Trinus Hertroijs - Operator
Steven den Houdijker - Operator
Nico Iping - Operator
Carl Kassenaar - Operator
Zeth Pattinama - Operator
Nico Tabak - Operator
Michel van Veen - Operator
Ruben Venema - Operator
Gert Alles - Senior Stage Assistant
Sammy Dehkordi - Senior Stage Assistant
Martijn de Groot - Senior Stage Assistant
Dick Hendriks - Craftsman 
Hans Hofstra - Craftsman 
Marco van der Poel - Craftsman 
Sanne van de Vooren - Craftsman 
Wendy Budel-van Dijk - Stage Assistant
Bert van Muijden - Stage Assistant
Nina Pronk - Stage Assistant
Xander Ruijzing - Stage Assistant
Caspar Smulders - Stage Assistant
Martin Simonis - Crew Canteen Assistant
 

Lighting

Richard ten Hof - Deputy Head of Lighting
Wijnand van der Horst - Ballet Lighting Supervisor
Gerrit Jan Eldering - Colour Store Manager
Frank Dijkstra - CAD Draughtsman
Cor van den Brink - Senior Lighting Manager
Co van Diepen - Senior Lighting Manager
Angela Leuthold - Senior Lighting Manager
Michel van Reijn - Senior Lighting Manager
Peter van der Sluis - Senior Lighting Manager
Ianthe van der Hoek - Lighting Manager
Fred Kooring - Lighting Manager
Joep Schoenmakers - Lighting Manager
Eline Zomer - Lighting Manager
Mark Berghoef - Lighting Operator
Michiel van den Heuvel - Lighting Operator
Juan de Ferrari Montoya - Lighting Operator
Jasper Paternotte - Lighting Operator
Erik Vrees - Lighting Operator
Marcel Goudsblom - Lighting Craftsman
Patrick Hussem - Lighting Craftsman
Bas Lemmens - Lighting Craftsman
Michael Poelwijk - Lighting Craftsman
Berry van Raaij - Lighting Craftsman
Eugène Swartz - Lighting Craftsman
Merijn Schipper - Lighting Craftsman
Anita de Jong - Lighting Technician
Oleg Polianski - Lighting Technician
Lennart Vroomans - Lighting Technician
Bram Schipper - Allround lighting technician
Pim Schmitz - Allround lighting technician
Ariane Kamminga - Followspotters Co-ordinator
Panos Mitsopoulos - Followspotter
Carola Robert - Followspotter

Audio, video & media

Hans-Willem de Haan - Head of Audio, Video & Media
Frederik Furnee - Deputy Head of Department
Jorik de Beer - Sound Engineer
Michiel Jansen - Sound Engineer
Ramón Schoones - Sound Engineer
Wibo Vermeulen - Sound Engineer
Paul Lardenoije - Senior Sound Engineer
Rutger Flierman - Video / Sound Engineer
Sjoerd Dijkstra - Video Engineer 
Geert Braam - Video Director
Raymond Roggekamp - Image Technician
Jonna van den Berg - AVM producer
 

Props Department

Carolien Meijer - Head of Props Department
Ruud Sloos - Special Effects & Development Supervisor
Andries Swart - Special Effects Craftsman
Peter Visser - Special Effects Craftsman
Niko Groot - Props Manager
Peter Paul Oort - Props Manager
Jolanda Borjeson - Props Team Leader
Remko Holleboom - Props Team Leader
Jurgen van Tiggelen - Props Team Leader
Niek Gersen - Props Craftsman
Ruben Lakeman - Props Craftsman
Robert-Jan Ruijl - Props Craftsman
Hanna Tynkkynen - Props Crewman
Rob van den Berg - General Assistant
 

Costume / wigs & make-up

Robby Duiveman - Director Costumes, Wigs & Make-up
Jacqueline Vencken - Executive Secretary
 

Opera Costume Department

Hildegard Jöris - Costume Production Co-ordinator
Diane Zahn - Co- ordinator Planning and Budget Control
Kevin Bludau - Costume Supervisor
Lars Willhausen - Costume Supervisor
Leone Eltink - Buyer
Onno Conde Nieto - Buyer
Johan Schrijver - Buyer
 

Women's Costume Workroom

Lioba Wermter - Head of Workroom
Winnie Schellevis-Elissen - First Tailor
Eveline ter Beest-Meeuwissen - Second Tailor
Hannie van Nuland - Second Tailor
Leontien Thomassen - Second Tailor
Carl-Frederik Knudsen - Tailor
Maryse Roelfs - Tailor
 

Men's Costume Workroom

Jan Willem Porringa - Head of Workroom
tba - First Tailor
Mark Steenbrugge - Second Tailor
Dorine van der Woude-Bakker - Second Tailor
Ingrid de Keijzer - Tailor
Yeliz Sahan - Tailor
Marjon Beindorff - Assistant Tailor
Renata Szewczyk - Assistant Tailor
Reshma Tasma- Bhagwanbali - Assistant Tailor
 

Milliners & Costume Workroom

Ton Joling - Head of Workroom
Maria van Heijningen-Heidemann - Senior Milliner / Costume Props Designer
Laura van der Linden - Milliner
Ron van der Reijden - Milliner
 

Dye Shop

Rosalinda Lourens - Senior Dyer
Rosalie Spruijt - Dyer
 

Shoemakers' Shop

Pia Klepper - Senior Shoemaker
 

Dressers' Department

Sandra Bloos - Senior Dresser
Jenny Henger - Dresser
Regien Lemmens - Dresser
 

Costume Store

Theo van de Laar - Costume Store Manager
Esmeralda Plompen - Costume Store Manager
 

Ballet Costume Department

Oliver Haller - Head of Ballet Costume Department
Can Yükova - Assistant Head of Department
Michelle Cantwell - Costume Supervisors
Eddie Grundy - Costume Supervisors
 

Women's Costume Workroom

Monique van der Velde - First Tailor
Manon Harzevoort - Second Tailor
 

Men's Costume Workroom

Saskia Bredero - First Tailor
Jan van der Heijden - Second Tailer
 

Dressers Department

Jantine van Doorn - Acting Senior Dresser
Patricia André de Almeida Inácio - Dresser
Michel Diderich - Assistant
 

Wigs & Make-up Department

Anette Schiller - Head of Wigs & Make-up
Robin de Schrijver - Assistant Head of Department
Vincent van den Dungen - Senior Wigs & Make-up Artist
Lia van der Horst - Senior Wigs & Make-up Artist
Pim van der Wielen - Senior Wigs & Make-up Artist
Kayleigh Schultz - Wigs & Make-up Team Leader
Sidney Vereycken - Wigs & Make-up Team Leader
Marja van der Wal - Wigs & Make-up Team Leader
Nana Telussa - Wigs & Make-up Artist
Melanie Wirz - Wigs & Make-up Artist
 

Production & Stage Management

Bram de Ronde - Head of Production & Stage Management
Miriam Frietema - General Assistant
Jan Schlichtenhorst - General Assistant
Vincent van der Wolf - Production Assistant
Anne van Dooren - Production Manager
Maaike Ophuijsen - Production Manager
Joshua de Kuyper - Production Manager
Anu Viheriäranta - Production Manager
Kirsten Visser - Production Manager
Marjolein Bergsma - Stage Manager
Emma Eberlijn - Stage Manager
Merel Francissen - Stage Manager
Pieter Heebink - Stage Manager
Marie-José Litjens - Stage Manager
Kees Prince - Stage Manager
Joost Schoenmakers - Stage Manager
Jan Veenhof - Stage Manager
Wolfgang Tietze - Stage Manager

Marketing, communication and sales

Lisette Heemskerk - Head a.i.
Mirjam Braam - Department secretary
Marijn Maas - Marketing Manager
Casey Rietbergen - Junior Marketeer
Mattijn Hallers - Sales & Marketing Data Manager
Richard Heideman - Team lead press & free publicity
Salien Oosterman - Press Officer
Magali Kuils - Assistant Press Officer
Jaap Beemster - Manager content
Sander van der Duin - Planning & production coodinator
Laura Roling - Content editor
Anke van Lith - Editor
Nitchka Wefers Bettink - Content Marketeer
Marie-Paule Fritschy - Online Marketing Strategist
Noor Heessels - Junior Online Marketeer
Marc Klis - Webmaster
Bibi de Bruijn - Designer / Desktop Publisher
Ariane Weltevreede - Designer / Desktop Publisher
Henrik Lillin - Archivist
Carla Tensen - Box Office Co-ordinator
Max Eschauzier - Box Office Assistant
René de Graaf - Box Office Assistant
Salwa Jabli - Box Office Assistant
Mirjam Midderham - Box Office Assistant
Rob Nagel - Box Office Assistant
Ariane Weltevreede - Box Office Assistant
RexAllen Clemensia - Additional box office assistant
Laurina Krommendijk - Additional box office assistant
José de Valk - Additional box office assistant
Roos de Wijs - Additional box office assistant
Marjolein Kasteel - Shop Co-ordinator a.i.
Nicole van Eijck - Shop assistant
Sjaak Meerdink - Shop assistant
Minou Bijl - Volunteer
Marian Boksteijn - Volunteer
Elisabeth van der Pol - Volunteer
Grace Roos - Volunteer

Education, participation and programmering

Mechteld van Gestel - Head of Education, Participation & Programming
Tine Kolbjørnsen - Departmental Assistant
Eva van Dieën - Project Organizer
Barbara Gautschi - Project Organizer
Monika Kösters - Project Organizer
Christine Timmer - Project Organizer
Lin van Ellinckhuijsen - Policy Officer
Ineke Geleijns - Policy Officer
Wout van Tongeren - Dramaturg 
Monica van Alphen - Tours Coordinator
Paul Holterman - Lunch Concerts Coordinator
Tour guides and theatre tour guides
 

Fundraising & Corporate Relations

Roos Bernelot Moens - DNO Patrons Coordinator, head a.i.
Nadja van Deursen - HNB Patrons Coordinator
Ide Mens - Sponsoring & Partnerships Coordinator, head a.i.
Emma Patijn - HNB & DNO patrons Coordinator
Ingeborg Sanders - Coordinator Young Patrons Circle
Adriana Gonzalez Hulshof - Coordinator sponsoring and partnerships
Jess den Houdijker - Assistent sponsoring and partnerships
Rosa Haker - Funds Coordinator
Stef Paijens - Planning & Placing
Mirjam Braam - Place cards and invitees policy
Just van der Horn van den Bos - Fundraising data stratagist
Laurina Krommendijk - Adminstrative assistant
Adriaan van Maurik - Fundraising & relationship management
Mechteld Albers - Volunteer
Iris Amirkhanian-Vrijens - Volunteer
Els Borghols - Volunteer
Danny Bruinsel - Volunteer
Nicole van Eijck - Volunteer
Anneke Hulshof-Faber - Volunteer
Jan de Kater - Volunteer
Vivian F.C. Kleyn - Volunteer
Elisabeth Koopmans - Volunteer
Ineke Koop-Pastoor - Volunteer
Vicky Los - Volunteer
Heleen Pennings - Volunteer
Ingrid Prinsen - Volunteer
Jan Spaans - Volunteer
Leen Spaans - Volunteer
Jan Veerman - Volunteer
Henk Vrehen - Volunteer
Truusje Vrooland-Löb - Volunteer
Hanneke de Wit - Volunteer
Michelle de Wit - Volunteer

Finance

Miek de Ruijter - Director Finance & Control
Rogier Boddendijk - Business controller
Barbara Doesburg - Business controller
Steven Schuerhoff - Assistant controller
Monique van Doorn - Manager of Purchasing
Rodrigo Vieira Vivian - Team lead financial administration
Bastiaan de Vogel - Project Administrator
Eugenie Hyman - Bookkeeping assistant
Tomi Tominaga - Bookkeeping assistant
André Baijens - Creditor assistant
Wendy van den Haak - Salary administration
Martin Mollee - Salary administration
 

Human resources

Sanneke van Breemen - Head of Human Resources and I&I
Joke Manson - HR consultant
Susan van der Meulen - HR consultant
Carmen Mersch - HR consultant
Femke Theuws - Procesmanager HR
Carola Angenent - Assistant HR consultant
Karin Spaargaren - Assistant HR consultant
Benita van Ingen - Assistant HR consultant
Mirjam Bakker - Internal communication & change advisor
Julia Damberg - Internal communication & change advisor
Michiel Homan - Project Assistant
Frédéric de Lijser - Prevention Assistant
 

Facility & Building

Suzanne van de Wolfshaar - Head Facility & Building
José Keijzer - Project Support / CAD Draughtsman
Marcel van Houten - Head of Facility Management
Amanda van de Brug – facility & building coordinator
Julie Fuchs – project manager sustainability
Walid Aljaf - Technician
Jelle Goes - Caretaker
Zeb Hankers - Caretaker
Arnoud Hoogendoorn - Caretaker
James de Vries - Manager
Ansco Boot - Receptionist
Nieneke Bruinenberg – receptionist
Janko Cerjak - Receptionist
Liesbeth Kaemingk - Receptionist
Paul Overste - Receptionist
Nora Proost - Receptionist
Sita Manichand - Receptionist

ICT & Computerisation

Sanneke van Breemen - Head of Human Resource and ICT & Computerisation
Arjan van den Dikkenberg - Manager a.i.
Lizz van Huizen - Information Analysts
Germen Engel - Application manager
Ireen Roozekrans - Assistant
Annetta Willemse - Servicedesk Assistant
 

Catering & Front of House

Bas Schotsman - Head of Catering & Hospitality
Donald van der Zwan - Assistant Manager
Merel van Tongeren - Events & Receptions Assistant
 

Catering

Maarten Stoops - Head of Kitchen
Abrenda van Raam - Cook
Jan van Vulpen - Cook
Erica van Kuijk - Senior Buffet Assistant
Suzan van Bijlert-Rooijers - Senior Buffet Assistant
Frédéric de Lijser - Buffet Assistant
Olav Röben - Buffet Assistant
Alain Curvers - First assistant dishwashers
kitchen and storeroom
Ariel Matos Perez - Catering Assistant
 

Front of House

Joram Bauwens - Duty Manager
Cylia Engels - Duty Manager
Isabel Erisman - Duty Manager
Frans Reinders - Duty Manager
Arthur Siemerink - Duty Manager
Fia Wilke - Work Clothing Assistant

FOH Staff (approx. 40 persons)
Buffet Staff (approx. 20 persons)

 

Works Council

Peter Arink - Chairman
Sterre Haverkamp - 1st Vice-Chairman
Donald van der Zwan - 2nd Vice-Chairman
Pieter Heebink - Council Member
Jaap van Hellenberg Hubar - Council Member
Lizz van Huizen - Council Member
Salwa Jabli - Council Member
Nora Proost - Council Member
Marieke Reuten - Council Member
Robin de Schrijver - Council Member
Wolfgang Tietze - Council Member
Noor Bank - Administrative Secretary