NIEUWE PRODUCTIE
Speeldata
2-25 jun 2023
Locatie
Nationale Opera & Ballet, Grote zaal
Duur
3:05, incl. 1 pauze
Tickets
Vanaf € 28

Is een droom het ultieme offer waard?
Hoe ver zou je gaan om het geluk te grijpen? In hun lezing van de opera Rusalka tonen de regisseurs Philipp Stölzl en Philipp M. Krenn een jonge vrouw aan de zelfkant van de samenleving. In de bioscoop droomt ze van een leven zoals in de glamoureuze hoogtijdagen van Hollywood, aan de zijde van een knappe filmster. Ze gaat tot het uiterste om tot deze wereld door te dringen. Maar of de werkelijkheid het haalt bij de droom?
Foto: dirigent Joana Mallwitz | © Nikolaj Lund
Voorstellingsinformatie
Opera in drie bedrijven
Gezongen in het Tsjechisch
Libretto Jaroslav Kvapil
Muzikale Leiding Joana Mallwitz
Regie Philipp Stölzl en Philipp M. Krenn
Licht Philipp Stölzl
Decor Heike Vollmer, Philipp Stölzl
Kostuums Anke Winckler
Choreografie Juanjo Arqués
Dramaturgie Simon Berger
Princ (Prins) Pavel Černoch
Cizí kněžna (Vreemde prinses) Annette Dasch
Rusalka Johanni van Oostrum
Ježibaba Raehann Bryce-Davis
Vodník (Watergeest) Maxim Kuzmin-Karavaev
Kuchtík (Koksjongen) Karin Strobos
Hajný (Boswachter) Erik Slik
Lovec (Jager) Georgiy Derbas-Richter*
Lesní žinky (Bosnimfen)
Inna Demenkova*
Elenora Hu*
Maya Gour*
Koninklijk Concertgebouworkest
Koor van De Nationale Opera
Koordirigent Edward Ananian-Cooper
* De Nationale Opera Studio
In het kader van het Holland Festival
Wijziging openingstijden kassa
Let op! Per 1 maart 2023 zijn de openingstijden van onze kassa gewijzigd.
5 redenen om uit te kijken naar Rusalka
Prijsinformatie
Bekijk de prijsinformatie per rang via onderstaande link.
Bestel kaarten
Trailer - Rusalka


Koninklijk Concertgebouw-orkest
Het Concertgebouworkest behoort tot de wereldtop. Sinds de oprichting in 1888 werkt het met de meest vooraanstaande dirigenten en solisten. Het orkest geeft jaarlijks zo’n 80 concerten in Het Concertgebouw en 40 op andere belangrijke podia. Daarnaast bereikt het muziekliefhebbers wereldwijd met video’s, streaming, radio- en tv-uitzendingen en de cd’s en dvd’s op het label Concertgebouworkest Live. De Academie van het Concertgebouworkest leidt talentvolle jonge musici op; in Concertgebouworkest Young komen talenten van 14 tot en met 17 jaar uit heel Europa samen. Met De Nationale Opera bestaat een lange, gewaardeerde samenwerking. Dit seizoen is het orkest onder leiding van Joana Mallwitz te horen in Dvořáks Rusalka.
Foto: Simon van Boxtel
Inleiding
Drie kwartier voor aanvang van elke voorstelling vindt een inleiding plaats, met achtergrondinformatie die uw theaterbezoek kan verdiepen. De inleidingen zijn in het Nederlands en zijn gratis toegankelijk op vertoon van een geldig plaatsbewijs.
Inleiding Rusalka door: Laura Roling, Hein van Eekert (17 en 25 juni)
Plaats: Odeonzaal
Rusalka - de podcast

opera & ballet online
Nooit genoeg van opera? Ontdek meer dan 2.584 uur aan:
-
aria's en operafragmenten
-
achter de schermen video's
-
interviews & artikelen