Salome Leverashvili gepromoveerd tot eerste solist
Gisteravond is Salome Leverashvili gepromoveerd tot eerste solist bij Het Nationale Ballet. Directeur van Het Nationale Ballet Ted Brandsen maakte haar promotie bekend direct na afloop van de laatste voorstelling van Romeo en Julia in Nationale Opera & Ballet.
Ted Brandsen over Salome Leverashvili: “Salome is voor mij een bijzondere danseres met een enorm levendige energie, sterke techniek en een groot hart. Zij is vanuit de Junior Company doorgegroeid in het gezelschap en heeft meermalen laten zien dat zij solistische rollen op een eigen en inspirerende wijze invult. Daarmee voegt zij een unieke kleur toe aan ons gezelschap en is klaar om nu de hoogste positie te bekleden.”
In december is Leverashvili opnieuw te zien in een hoofdrol: op 27 en 31 december danst zij de rol van Clara in Notenkraker & Muizenkoning.
Wij feliciteren Salome Leverashvili van harte met haar welverdiende promotie en wensen haar veel succes in haar verdere loopbaan bij Het Nationale Ballet.
Over Salome Leverashvili
De Georgische danseres Salome Leverashvili volgde haar opleiding aan de Vakhtang Chabukiani Staatsballetschool in haar geboortestad Tbilisi. Op haar zestiende danste zij al een half-solistenrol in Balanchines Symphony in C bij het Staatsballet van Georgië, en bij haar afstuderen vertolkte zij de rol van Gamzatti in La Bayadère.
Na een zomercursus bij de Royal Ballet School, en op advies van haar landgenote Maia Makhateli – eerste solist bij Het Nationale Ballet – kwam zij in 2014 naar Nederland om zich aan te sluiten bij de Junior Company van Het Nationale Ballet.
In de jaren die volgden maakte Leverashvili een indrukwekkende ontwikkeling door. Zij werd in 2019 gepromoveerd tot tweede solist en won in 2022 de Alexandra Radius Prijs. De jury roemde haar toen als “een danseres bij wie het altijd om meer draait dan de passen alleen; ze geeft aan elke rol een eigenzinnige invulling en zeggingskracht”.