Workshops en lesdagen
Door zelf aan de slag te gaan ontdekken leerlingen op een inspirerende manier en met plezier hoe je met zang, dans en spel emoties kunt uiten of een verhaal kunt vertellen. Van korte workshops die gemakkelijk in het schoolrooster passen tot volledige lesdagen of zelfs wekenlange projecten: binnen ons aanbod is altijd wel iets te vinden dat past bij jouw wensen en mogelijkheden. We nemen je leerlingen graag mee in de fascinerende wereld voor én achter de schermen.

Met je klas aan de slag
We hebben ons aanbod voor het voortgezet onderwijs ingedeeld in twee categorieën: kennismaken met opera & ballet en de leerling als maker. Hieronder vind je al ons aanbod!
Kennismaken met opera & ballet: workshops

Opera 101
Crash course opera maken: wat heb je nodig om een operascène te maken?
praktijkonderwijs, vmbo (alle niveaus) en havo/vwo: onder- en bovenbouw

Dans 101
Crash course choreograferen: leerlingen gaan zelf als maker én danser aan de slag.
praktijkonderwijs, vmbo (alle niveaus) en havo/vwo: onder- en bovenbouw

Balletbox Coppelia
Ontwikkeld voor het speciaal onderwijs: stap samen in de veelzijdige wereld van dans!
voortgezet speciaal onderwijs: cluster 3

Wat is opera?
Speelse kennismaking met opera voor het speciaal onderwijs
voortgezet speciaal onderwijs: onderbouw

Achter de schermen
Exclusief backstage bij Nationale Opera & Ballet!
praktijkonderwijs, vmbo (alle niveaus) en havo/vwo: onder- en bovenbouw

Ontdek het Decoratelier
Exclusief backstage bij het Decoratelier in Amsterdam-Zuidoost: welke ambachten hebben we allemaal in huis?
vmbo (alle niveaus): bovenbouw
De leerling als maker: lesdagen in thema

Operadag op school
Leerlingen duiken samen in het verhaal van L'Orfeo, over een (on)sterfelijke liefde.
praktijkonderwijs, vmbo (alle niveaus), havo/vwo: onder- en bovenbouw

Dansdag op school
Je eigen versie van een iconisch ballet - in één dag!
praktijkonderwijs, vmbo (alle niveaus), havo/vwo en voortgezet speciaal onderwijs: onder- en bovenbouw
Maatwerk
Altijd een passend aanbod
Hebben jouw leerlingen een specifieke leerbehoefte of wil je graag met ze werken aan bepaalde leerdoelen? We denken graag met je mee. Onze workshops en projecten kunnen worden aangepast op een bepaald thema dat bij jullie op school speelt. Ook is het mogelijk om unieke nieuwe projecten op te zetten die specifiek aansluiten bij jouw lesprogramma en verdieping geven aan de doorlopende leerlijn.
Wil je weten wat er mogelijk is voor jouw leerlingen? Neem dan vrijblijvend contact op via educatie@operaballet.nl of 020 551 8307.
Toegankelijkheid
We passen de activiteiten graag aan op leerlingen die bijvoorbeeld gebruik maken van een rolstoel of extra gevoelig zijn voor prikkels. Laat het bij het inschrijven weten als we ergens rekening mee kunnen houden.
Inschrijven
Je kan je gemakkelijk inschrijven voor ons aanbod via het online inschrijfformulier.