Speeldata

17 oktober 2025 – 18 februari 2026

Locatie

Nationale Opera & Ballet, Studio Boekman + tournee

Duur

ca. 1:00

Tickets

Vanaf €17 | CJP / jeugd t/m 16 jaar €12

Energieke hervertelling van Don Giovanni

Wat gebeurt er als je Mozarts Don Giovanni uit de handen van de mooiboy trekt, en het verhaal laat vertellen door de mensen om hem heen? DONNIE gaat niet alleen over de veroveraar zelf, maar is een spiegel voor de hele klas. Voor zijn beste vriend, zijn matties, en het nieuwe meisje dat alles op scherp zet. Is het echt de jongens tegen de meisjes – of mens tegen systeem?

Poldertheater en De Nationale Opera brengen samen een rauwe, energieke hervertelling waarin opera en hiphop elkaar ontmoeten, gedragen door een liveband. Het verhaal wordt tot leven gewekt door jonge spelers, tot 23 jaar oud, die je meenemen in een explosieve botsing van stijlen, verhalen en beats.

Eigentijds verhaal

In DONNIE onderzoeken regisseur Robbie Wallin en schrijver Roziena Salihu hoe actueel de thema’s uit Don Giovanni vandaag de dag nog steeds zijn. Ze situeren hun verhaal in een middelbare schoolklas, waarin Donnie bovenaan de voedselketen staat. Hij bepaalt de regels, en zijn beste vriend Appie moet er – net als de rest van de klas – niet aan denken om die regels te verbreken.

Als het nieuwe meisje Selina de klas binnenkomt dreigt alles te veranderen. Wat gebeurt er als het evenwicht wordt verstoord en de verhoudingen op scherp worden gezet?

‘De Donnie deed dingen
Kon domme dingen verzinnen
Dingen die duister en donker
Die dubbelzinnig en doffig
Dramatisch en droevig
Daarom dieptreurig, bedroevend
De Donnie deed domme dingen
Kon domme dingen verzinnen’

Samenwerking met Poldertheater

De Nationale Opera werkt samen met Poldertheater aan DONNIE om aan jonge mensen te laten zien dat opera eigentijds kan zijn en nú kan raken. Poldertheater maakt theater met jonge spelers tussen de 12 en 25 jaar, speciaal voor een jong publiek. Ze spelen zowel klassieke stukken als nieuw geschreven teksten van jonge schrijvers en makers. 

Spelers krijgen de kans om uitdagende rollen te spelen en hun talenten te ontwikkelen, met veel aandacht voor tekstbehandeling en spel. Elk jaar stromen meerdere van hun spelers door naar de toneelschool. 

Voorstellingsinformatie

Gezongen en gesproken in het Nederlands

Tekst  Roziena Salihu
Composities en arrangementen  Robbie Wallin, Toek Numan

Regie  Robbie Wallin
Decor  Wael Qadriyeh
Kostuums  Leila El Alaoui
Licht  Maarten Hietbrink, Maarten Verheggen
Begeleiding zang  Chelsea Bonagura
Dramaturgie  Ewout Ganzevoort
Regieassistentie  Serena Toppers-Fusco
Spelersbegeleiding  Jadzia Vrij

Spel  Chigozie Agbo, Joey Damiën, Madou Elzenaar, Ziggy Huijsman, Flip van Ierland, Brianna Kwaah, Joey Liesdek, Camille Mauriello, Sina Mohammadi, Régaya Okoeguale, Kaydee Ommel, Senna Post, Amber Schouten, Jerremaihn Vlieger

Toetsen en muzikale leiding  Hendrik Behnen
Slagwerk  Dimairon Catal
Viool  Annelieke Marselje

Coproductie met Poldertheater

Schoolvoorstellingen
Speciaal voor het voortgezet onderwijs worden er besloten schoolvoorstellingen aangeboden.

Kijk hier voor meer informatie

Bestel kaarten

Prijzen kaarten

Volwassenen

CJP | Jeugd t/m 16 jaar

€ 15,00

€ 12,00

Alle prijzen zijn exclusief boekingskosten (€ 2 per kaart).

Stadspashouders kunnen één keer per maand voor € 5,00 een voorstelling naar keuze bijwonen in Studio Boekman. Bestel je kaart telefonisch via 020 625 54 55 of aan de kassa van Nationale Opera & Ballet.

loading Tickets worden geladen...

Partner DONNIE

Partner programmering Studio Boekman