Tableau de la troupe

NATIONALE OPERA & BALLET

RAAD VAN TOEZICHT

Jean-François van Boxmeer
- voorzitter
Else Bos
Pieter Maarten Feenstra
Sir Peter Jonas
Barbara Leach
Jos Nijhuis
Shula Rijxman
Robert Swaak
Corinne Vigreux

DIRECTIE

Els van der Plas
- algemeen directeur
Sophie de Lint
- directeur De Nationale Opera
Ted Brandsen
- directeur Het Nationale Ballet
Frans Huneker
- adjunct-directeur
Miek de Ruiter
- adjunct-directeur

DIRECTIESECRETARIAAT

Mieke de Boer-Fris
 
- directiesecretaresse Nationale Opera & Ballet
Claudia Hooykaas
             - assistent algemeen directeur
Gua van Schoorl
- directiesecretaresse Het Nationale Ballet
Dorothee Kaiser
- assistent directeur De Nationale Opera

DE NATIONALE OPERA

DIRECTIE

Sophie de Lint
- directeur De Nationale Opera 
Els van der Plas
- algemeen directeur
Marc Albrecht
- chef-dirigent

ARTISTIEKE ZAKEN

Jesús Iglesias Noriega
- hoofd
Sonja Heyl
Christiaan Uytdehaage
- assistenten
Kathinka Hamburg
- assistent orkestzaken
Ineke D’Hont
Marjan Hoekstra
- medewerkers
Aldert Vermeulen
Jan-Paul Grijpink
Boudewijn Jansen
Peter Lockwood
Ernst Munneke
- muzikale staf
Meisje Barbara Hummel
- eerste regieassistent
Astrid van den Akker
- assistent regisseur
Joukje de Boer
- assistent regieafdeling

DRAMATURGIE

Klaus Bertisch

ZAKELIJKE LEIDING

Anne Marie Hoogland

PLANNING OPERA

Tine Haze
- coördinator planning
Emma Becker
Ruud Burgering
Joep Winters
- medewerkers planning

MUZIEKBIBLIOTHEEK

Ed Versteeg
Rudolf Weges
- muziekbibliothecarissen
Johan Ausma
- medewerker

KOOR

Ching-Lien Wu
- artistiek leider
Naud van Geffen
- zakelijk leider
Klaas-Jan de Groot
Ad Broeksteeg
- assistenten koordirigent
Jacqueline Serry
Marianne Vleghert
- assistent koorleiding

SOPRANEN

Ineke Berends
Bernadette Bouthoorn
Jeanneke van Buul
Maria van Dongen
Iris Giel
Melanie Greve
Sandra Hooglander
Michaëla Karadjian
Fang Fang Kong
Oleksandra Lenyshyn
Tomoko Makuuchi
Vesna Miletìc
Mariëtte Oelderik
Janine Scheepers

ALTEN

Anneleen Bijnen
Johanna Dur
Inez Hafkamp
Myra Kroese
Marieke Reuten
Jeanette Roggeveen

TENOREN

Harrie Buys
Wim Jan van Deuveren
Frank Engel
Ruud Fiselier
Cato Fordham
John van Halteren
Robert Kops
Willem Korteling
Frank Nieuwenkamp
Richard Prada
François Soons
Jeroen de Vaal
Bert Visser

BASSEN

Ronald Aijtink
Peter Arink
Lútzen Bakker
Jeroen van Glabbeek
Sander Heutinck
Richard Meijer
Wojciech Okraska
Ian Spencer
Harry Teeuwen

OPERA STUDIO

Rosemary Joshua
- hoofd  

HET NATIONALE BALLET

DIRECTIE

Ted Brandsen
- directeur Het Nationale Ballet
Els van der Plas
- algemeen directeur

VASTE CHOREOGRAAF

Hans van Manen

ASSOCIATE ARTIST

David Dawson

YOUNG CREATIVE ASSOCIATES

Juanjo Arqués
Peter Leung

ARTISTIEKE STAF

Rachel Beaujean
- adjunct artistiek directeur
Charlotte Chapellier
Guillaume Graffin
Alan Land
Judy Maelor Thomas
- balletmeesters
Sandrine Leroy
- choreologist/balletmeester
Rinat Gizatulin
- senior balletdocent
Louise Vine
- coördinator artistieke logistiek
Sara de Swaan
Roos van der Steen
- assistenten artistieke staf

ZAKELIJKE LEIDING

Toine van der Horst

MUZIKALE STAF

Matthew Rowe
- muzikaal leider/chef-dirigent
Ermanno Florio
- vaste gastdirigent
Olga Khoziainova
- eerste pianiste
Robert Greuter
Ryoko Kondo
Michael Mouratch
Viktoriya Ryapolova
Albena Stoyanova
- pianisten

PLANNING EN PRODUCTIE

Lydia Buisman
- hoofd
Terra de Groot
Sterre Haverkamp
- production administrators

TABLEAUZAKEN

Regina Pechtold
- coördinator

BEELD EN GELUID

Mathieu Gremillet
- creatief filmmaker/content coördinator
Altin Kaftira
- creatief filmmaker
Emily Oosterom
- medewerker Beeld en Geluid
 

DANSERS

tableau dansers

JUNIOR COMPANY

Ernst Meisner
- artistiek coördinator
Caroline Lura
- balletmeester
Henk Vrehen
- vrijwilliger

tableau dansers Junior Company

MEDISCHE BEGELEIDING

De dansers van Het Nationale Ballet worden medisch begeleid door De Sportartsen Groep.

Marleen Grol
- coördinator/oefentherapeut Mensendieck
John ten Kulve
- case manager/fysio-manueeltherapeut
Ted Willemsen
- fysio-manueeltherapeut
Tanne Karels
-sportfysiotherapeut en fitnesstrainer; fysiotherapeut voor Junior Company
Maarten Groothuis
-fysiotherapeut
Ronald Klaassen
-fysio/fitnesstherapeut
Leila Kester
- pilatesdocent
Judy Maelor Thomas
- revalidatiedocent
Frans Birnie
Dario Mealli
Sandra Cozijn
Erik Wiggelinkhuizen
- masseurs
Helen de Vries
- podotherapeut
 

CENTRALE AFDELINGEN

INTEGRALE PLANNING

Dein Schmidt
- manager planning

DE TECHNIEK

Frans Huneker
- directeur

MANAGEMENT SUPPORT TECHNIEK

Jolanda Muüller
- assistent technisch directeur/hoofd Management support techniek
Petra Sep
- secretaresse
Cor van Donkersgoed
- notulist
Ron Alberts
- medewerker planning en applicatiebeheerder
Joëlla Reket
- medewerker planning

DECORATELIER

Rolf Hauser
- hoofd
Puck Rudolph
- adjunct-hoofd/productievoorbereider
Mark van Trigt
- productievoorbereider
Sieger Kotterer
- werkvoorbereider
Rudolph Valentina
- administratief medewerker
Leo Voogd
- receptionist
Andrew Clarke
Jedan Tutuhatunewa
- CAD-tekenaars

TIMMERAFDELING

Paul Horn
- hoofd
Ahmed Derraze
Richard Mittemeijer
- eerste decortimmermannen
Yvette de Breij
Tobi Clement
Alain Erkamp
Roald Klinkum
Willem Konings
Henk Nab
Marc Peper
Ed Wilts
- tweede decortimmermannen

DECORATIEAFDELING

Denis Klijnsma
- hoofd
Jacques van der Velden
- eerste schilder / decorateur
Awik Balaian
Andrew Clarke
Ernie Gerrits
Vanessa Kluge
Rieneke Ostheimer
- tweede schilders / decorateurs
Niall O'Donovan
- eerste kunststofbewerker

CONSTRUCTIEWERKPLAATS

Phil Hall
- hoofd/lasinspecteur
Thom de Wildt
- eerste constructiebankwerker
Rense Pas
Ruud Kramer
Udo Bakker
- tweede constructiebankwerkers

LOGISTIEK DECORATELIER

Ton Kuijper
- hoofd inkoop en logistiek decoratelier
Walter Francia
- assistent hoofd logistiek
Hugo Halewijn
Wesley de Ridder
- medewerkers/vrachtwagenchauffeurs

ONDERHOUD THEATERTECHNIEK

Dirk Bakker
- hoofd
George Rood
- adjunct-hoofd
Rick van den Pol
- systeembeheerder
Willem Jan Ernsting
- werkvoorbereider/monteur
Edwin Bernhard
- constructeur/elektricien
Marcel Appelman
Ed Buch
Jilles van Dijk
Scott Haije
Erdal Kilickaya
Jakob Schuitema
Sjoerd Siebenga
Rory Theunisz
- monteurs
Ben Vermeeren
- monteur/adviseur NEN3140
Gerrie Harsveldt
Rob Kraan
- theaterbrandwachten

TONEEL EN BELICHTING

Pieter Huijgen
- hoofd
Antje Bartholly
- assistent hoofd
Jan van den Bosch
- stagebegeleider / ARBO-deskundige

TONEELDIENST

Harm Lubbers
- adjunct-hoofd
Caroline Peek
- CAD-tekenaar
Mathilde van der Horst Jansen
- administratief medewerker
Rien Gepken
Ko Schulz
- beheerders logistiek en magazijn
Peter Brem
Jeroen Jaspers
Wim Kuijper
Jop Heitbrink
Edwin Rijs
- 1ste toneelmeesters
Arjen Koch
Ger Bouwhuis
Dimitry de Groot
Arno Koopmann
George Voortman
Jeroen de Vree
Arjan de Wolf
- 2de toneelmeesters
Ruud Boots
Niels Broekman
Xander van den Bosch
Ivo van Dalen
Jimmy Goudberg
Arnoud Gravet
Sjors Henselmans
Trinus Hertroijs
Steven den Houdijker
Nico Iping
Carl Kassenaar
Zeth Pattinama
Lucas van der Steen
Nico Tabak
Michel van Veen
Arnoud Gravet
- operators
Dick Hendriks
Hans Hofstra
Hanz Michon
Marco van der Poel
Sanne van de Vooren
- vakmannen
Gert Alles
Martijn de Groot
Sammy Dehkordi
Jaan Vanlaerhoven
Daan Wouthuijsen
- toneelassistenten plus
Bert van Muijden
Caspar Smulders
Ruben Venema
Nina Pronk
Wendy Budel - van Dijk
Xander Ruijzing
- toneelassistenten
Martin Simonis
- medewerker TOM-kantine

BELICHTINGSDIENST

Richard ten Hof
- adjunct-hoofd
Bert Dalhuijsen
- licht supervisor
Frank Dijkstra
- CAD-tekenaar
Gerrit Jan Eldering
- beheerder kleurenkamer
Cor van den Brink
Co van Diepen
Angela Leuthold
Michel van Reijn
Peter van der Sluis
- 1ste belichters
Ianthe van der Hoek
Fred Kooring
Joep Schoenmakers
Eline Zomer
- 2de belichters
Mark Berghoef
Michiel van den Heuvel
Bart van Kooten
Jasper Paternotte
Erik Vrees
- operators licht
Janko Cerjak
Marcel Goudsblom
Patrick Hussem
Bas Lemmens
Michael Poelwijk
Berry van Raaij
Eugène Swartz
Merijn Schippers
- vakmannen licht
Anita de Jong
Christiaan van der Gulik
Oleg Polianski
Lennart Vroomans
Bram Schipper
Peet Bakker Schut
- belichters
Ariane Kamminga
- coördinator volgspotters
Panos Mitsopoulos
Carola Robert
- volgspotters

AUDIO, VIDEO EN MEDIA

Hans-Willem de Haan
- hoofd
Frederik Furnee
- adjunct hoofd AVM
Jorik de Beer
Wilfred Houthuijsen
Michiel Jansen
Ramón Schoones
- geluidstechnici
Paul Lardenoije
- senior geluidstechnicus
Rutger Flierman
- video/geluidstechnicus
Geert Braam
- videoregisseur
Raymond Roggekamp
- beeldtechnicus

REKWISIETENDIENST

Erik de Haan
- hoofd
Ruud Sloos
- supervisor special effects en development
Andries Swart
Peter Visser
- vakmannen special effects
Niko Groot
Peter Paul Oort
- eerste rekwisiteurs
Jolanda Borjeson
Carolien Meijer
Jurgen van Tiggelen
- voormannen rekwisiteurs
Niek Gersen
Remko Holleboom
Ruben Lakeman
Robert-Jan Ruijl
- vakmannen rekwisiteurs
Hanna Tynkkynen
-rekwisiteur
Rob van den Berg
- algemeen medewerker

KOSTUUM / KAP EN GRIME

Robby Duiveman
- directeur
Simone Kramer
Bettina von Ehrenthal
- directiesecretaressen

KOSTUUMAFDELING OPERA

Hildegard Jöris
- coördinator kostuumproductie
Ingo Steinberger
Hanne Oosterveer
Kevin Bludau
- assistenten kostuumproductie
Leone Eltink
Onno Conde Nieto
- inkopers

DAMESATELIER

Lioba Wermter
- hoofd
Amelie Falter
Winnie Schellevis-Elissen
- eerste coupeurs
Eveline ter Beest-Meeuwissen
Hannie van Nuland
Leontien Thomassen
- tweede coupeurs
Carl-Frederik Knudsen
Isabella Tosti
- coupeur

HERENATELIER

Harry van Rijn
- hoofd
Heidi Poelgeest
Wim Sihasale
- eerste coupeurs
Dorine van der Woude-Bakker
- tweede coupeur
Yeliz Sahan
Martijn Kramp
Mark Steenbrugge
- coupeurs
Marjon Beindorff
Tze Han Chan
Renata Szewczyk
- assistent coupeurs

HOEDENATELIER/PLASTISCHE VORMGEVING

Ton Joling
- hoofd
Maria van Heijningen-Heidemann
- hoedenmaker/plastisch vormgever
Marianne Leemans
Laura van der Linden
- tweede hoedenmaker

VERVERIJ

Rosalinda Lourens
- eerste verver
Rosalie Spruijt
- tweede verver

Schoenmakerij

Pia Klepper
- eerste schoenmaker

KLEEDAFDELING

Sandra Bloos
-eerste kleder
Jenny Henger
Regien Lemmens
Ron van der Reijden
- kleders

KOSTUUMOPSLAG

Theo van de Laar
Anna Musch
- beheerder kostuumopslag

KOSTUUMAFDELING BALLET

Oliver Haller
- hoofd
Can Yuükova
- assistent hoofd
Michelle Cantwell
Eddie Grundy
-assistenten kostuumproductie

DAMESATELIER

Monique van der Velde
- eerste coupeur
Saskia Bredero
- coördinator Kostuumafdeling ballet

HERENATELIER

Greetje Blaauw
- tweede coupeur
Manon Harzevoort
- coupeur

KLEEDAFDELING

Josine van Sprang
- eerste kleder
Michel Diderich
Patricia André de Almeida Inácio
Jantine van Doorn
           - kleders

KAP- EN GRIMEAFDELING

Anette Ollerearnshaw
- hoofd
Lous Scholten van Aschat
m.i.v. 1 augustus Johan Deeder
- assistent hoofd kap en grime
Vincent van den Dungen
Lia van der Horst
Annette Stiller
Renée Roelofs
Pim van der Wielen
- eerste kappers/grimeurs
Marja van der Wal
- voormannen kappers/grimeurs
Julia Henzen
Sidney Vereycken
- kappers/grimeurs

PRODUCTIE- EN VOORSTELLINGSLEIDING

Bram de Ronde
- hoofd
Jan Schlichtenhorst
- algemeen assistenten
Liesbeth Kruyt
Maaike Ophuijsen
Karsten Stouten
Joshua de Kuyper
- productieleiders
Itha Nieuwenhuis
- assistent productieleiding
Alvin Williams
- producent evenementen
Marjolein Bergsma
Merel Francissen
Marie-José Litjens
Kees Prince
Joost Schoenmakers
Jan Veenhof
Anu Viheriäranta
Kirsten Visser
- voorstellingsleiders

MARKETING, COMMUNICATIE EN VERKOOP

Sandra Eikelenboom
- hoofd
Patricia Timmerman
- afdelingsassistent
Alexandra Daly
Mahanaïm Singadji
Marijn Maas
Gerald van der Wijngaart
- marketing managers
Mattijn Hallers
- datamanager verkoop en marketing
Richard Heideman
Laura de By
Salien Oosterman
- persmanagers
Magali Kuils
- assistent persmanager
Anke van Lith
Margriet Prinssen
- redacteuren
Frits Vliegenthart
- redacteur en coördinator public events
Nitchka Wefers Bettink
- content marketeer
Marie-Paule Fritschy
- online marketeer
Marc Klis
- webmaster
Sander van der Duin
- cöordinator planning en productie
Bibi de Bruijn
Ariane Weltevreede
- vormgevers/dtp’ers
Ruud Rockx
- titel regisseur
Jan Hemmer
- boventitelaar
Henrik Lillin
- archivaris
Carla Tensen
- coördinator kassa
Max Eschauzier
René de Graaf
Mirjam Midderham
Rob Nagel
Ariane Weltevreede
Salwa Jabli
- medewerkers kassa
plus 4 oproepmedewerkers
Robin Zuidam
- winkelcoördinator
plus 4 winkelmedewerkers
Minou Bijl
Marian Boksteijn
Jacques Meerdink
Britt Mooren
Elisabeth van der Pol
Grace Roos
- vrijwilligers

EDUCATIE, PARTICIPATIE EN PROGRAMMERING

Mechteld van Gestel
- hoofd
Tine Kolbjørnsen
- afdelingsassistent
Eva van Dieën
Barbara Gautschi
Monika Kösters
- projectorganisatoren
Lin van Ellinckhuijsen
Sjaiesta Badloe
Christine Timmer
- beleidsmedewerkers
Wout van Tongeren
- dramaturg / redacteur
Monica van Alphen
- coördinator rondleidingen
Paul Holterman
- coördinator lunchconcerten, vrijwilliger
plus 10 rondleiders en 4 theatrale rondleiders

FONDSENWERVING EN RELATIEBEHEER

Eline Danker
- hoofd
Nadja van Deursen
- particulieren HNB
Roos Bernelot Moens
- particulieren DNO
Ruth de Vries
- sponsoring en partnerships
Ide Mens
- fondsen
Sanne de Munck
- Young Patrons
Tanja de Nijs
Anna Hart
- planning en placering
Felix Welsink
- CRM
Mimy Jadoenathmisier
aus licht en Vrienden De Nationale Opera
Nicole van Eijck
- coördinator vrijwilligers DNO
Iris Amirkhanian-Vrijens
Anneke Hulshof-Faber
Dorien Immig
Els Borghols
Vivian F.C. Kleyn
Ineke Koop-Pastoor
Leen Spaans
Jan Veerman
Truusje Vrooland-Löb
Hanneke de Wit
Isabella Zijp
- vrijwilligers

FINANCIËN

Miek de Ruijter
- directeur financiën & control
Barbara Doesburg
- controller
Steven Schuerhoff
- assistent controller
Wilma Puijk
- teamleider financiële administratie
Rodrigo Vieira Vivian
- administrateur
Peter Bonting
- kassier
René Domen
- secretarieel medewerker
Eugenie Hyman
Mieke Stokman
André Baijens
Lai-Yan Wan
- medewerkers
Arne Grooters
- medewerker/applicatiebeheerder
Martin Mollee
Anneke Potter
- medewerkers salarisadministratie

PERSONEEL EN ORGANISATIE

Sanneke van Breemen
- hoofd
Joke Manson
Femke Theuws
Alexandra van Ede
- P en O-adviseurs
Carola Angenent
Cor Lamers
Karin Spaargaren
- assistent P en O-adviseurs

FACILITAIRE DIENST

Sebas van Haperen
- hoofd/projectmanager
José Keijzer
- projectondersteuner/CAD-tekenaar
- projectleider/hoofd BHV
Nico Matser
- beheerder/projectmedewerker
Marcel van Houten
- hoofd Gebouwenbeheer
Walid Aljaf
- monteur
Jelle Goes
Zeb Hankers
Arnoud Hoogendoorn
- huismeesters

RECEPTIE KANTOREN

Ronald Lunel
Annemarie Pols
- medewerkers

RECEPTIE NATIONALE OPERA & BALLET

Ansco Boot
Liesbeth Kaemingk
René Kinneging
Nora Proost
James de Vries
Sita Manichand
- medewerkers

ICT EN INFORMATISERING

Sanneke van Breemen
- hoofd
Bart Hermans
- informatie-analist
Lizz van Huizen
- informatie-analist
Jeroen Heijungs
- systeembeheerder
Ireen Roozekrans
- medewerker

HORECA EN PUBLIEKSBEGELEIDING

Bas Schotsman
- hoofd
Donald van der Zwan
- assistent manager
Merel van Tongeren
- medewerker evenementen en ontvangsten

HORECA

Maarten Stoops
- hoofd keuken
Abrenda van Raam
Jan van Vulpen
- koks
Erica van Kuijk
Suzan van Bijlert-Rooijers
- eerste buffetmedewerkers
Frédéric de Lijser
Olav Röben
- buffetmedewerkers
Alain Curvers
Ariel Matos Perez
- horecamedewerkers

PUBLIEKSBEGELEIDING

Joram Bauwens
Cylia Engels
Isabel Erisman
Frans Reinders
Arthur Siemerink
- dutymanagers
Fia Wilke
- medewerker bedrijfskleding
 
Onze enthousiaste theatermedewerkers (40) en buffethoofden (22) werken in wisselende teams mee aan de begeleiding van het publiek bij de voorstellingen.

ONDERNEMINGSRAAD

Peter Arink
- voorzitter
Trinus Hertroijs
- 1e vicevoorzitter
Frédéric de Lijser
- 2e vicevoorzitter
Barbara Doesburg - Afdeling Financiën
Sander van der Duin - Marketing, Communicatie & Verkoop
Sterre Haverkamp - Planning & Productie HNB
Bas Lemmens - Belichtingsdienst
Michaël Poelwijk - Belichtingsdienst
Nora Proost - Receptie NO&B
Marieke Reuten - Koor van De Nationale Opera
Lisanne van Vucht - Publieksbegeleiding
- leden OR
Noor Bank
- ambtelijk secretaris