Tableau de la troupe

NATIONALE OPERA & BALLET

RAAD VAN TOEZICHT

Jean-François van Boxmeer
- voorzitter
Else Bos
Pieter Maarten Feenstra
Bernard Foccroulle
Barbara Leach
Jos Nijhuis
Shula Rijxman
Robert Swaak
Corinne Vigreux

DIRECTIE

Els van der Plas
- algemeen directeur
Sophie de Lint
- directeur De Nationale Opera
Ted Brandsen
- directeur Het Nationale Ballet
Frans Huneker
- adjunct-directeur
Miek de Ruiter
- adjunct-directeur

DIRECTIESECRETARIAAT

Mieke de Boer-Fris
- directiesecretaresse Nationale Opera & Ballet
Claudia Hooykaas
             - assistent algemeen directeur
Randy Thym
             - assistent directeur Het Nationale Ballet
Dorothee Kaiser
- assistent directeur De Nationale Opera

DE NATIONALE OPERA

DIRECTIE

Sophie de Lint
- directeur De Nationale Opera 
Els van der Plas
- algemeen directeur
Marc Albrecht
- chef-dirigent

ARTISTIEKE ZAKEN

Damià Carbonell Nicolau
- hoofd
Ineke D'Hont
Jaap van Hellenberg Hubar
Sonja Heyl
- assistenten
Marjan Hoekstra
- assistent artistieke zaken/coördinator media
Kathinka Hamburg
- assistent orkestzaken
Jan-Paul Grijpink
Boudewijn Jansen
Peter Lockwood
Ernst Munneke
Aldert Vermeulen
- muzikale staf
Meisje Barbara Hummel
- eerste regieassistent
Astrid van den Akker
- assistent regisseur
Joukje de Boer
- assistent regieafdeling

Artistieke Coördinatie

Liesbeth Kruyt

ZAKELIJKE LEIDING

Anne Marie Hoogland
 

DRAMATURGIE

Luc Joosten

PLANNING OPERA

Tine Haze
- coördinator planning
Emma Becker
Ruud Burgering
Joep Winters
- medewerkers planning

MUZIEKBIBLIOTHEEK

Ed Versteeg
Rudolf Weges
- muziekbibliothecarissen
René Domen
- assistent muziekbibliotheek
Johan Ausma
- medewerker

KOOR

Ching-Lien Wu
- artistiek leider
Naud van Geffen
- zakelijk leider
Ad Broeksteeg
Klaas-Jan de Groot
- assistenten koordirigent
Jacqueline Serry
Marianne Vleghert
- assistent koorleiding

SOPRANEN

Ineke Berends
Bernadette Bouthoorn
Jeanneke van Buul
Maria van Dongen
Iris Giel
Melanie Greve
Sandra Hooglander
Michaëla Karadjian
Fang Fang Kong
Oleksandra Lenyshyn
Tomoko Makuuchi
Vesna Miletìc
Mariëtte Oelderik
Janine Scheepers

ALTEN

Elsa Barthas
Anneleen Bijnen
Johanna Dur
Inez Hafkamp
Maria Kowan
Myra Kroese
Itzel Medecigo
Marieke Reuten

TENOREN

Wim Jan van Deuveren
Frank Engel
Ruud Fiselier
Cato Fordham
John van Halteren
Robert Kops
Frank Nieuwenkamp
Richard Prada
François Soons
Jeroen de Vaal
Bert Visser

BASSEN

Ronald Aijtink
Peter Arink
Jeroen van Glabbeek
Sander Heutinck
Dominic Kraemer
Richard Meijer
Wojciech Okraska
Ian Spencer
Harry Teeuwen

OPERA STUDIO

Rosemary Joshua
- hoofd  
Julietta Aleksanyan
Gloria Giurgola
Polly Leech
Lucas van Lierop
Martin Mkhize
Cody Quattlebaum
- trainees solist  
Erik Garcia Alvarez
- trainees pianist  

HET NATIONALE BALLET

DIRECTIE

Ted Brandsen
- directeur Het Nationale Ballet
Els van der Plas
- algemeen directeur
Rachel Beaujean
- adjunct-artistiek directeur

VASTE CHOREOGRAAF

Hans van Manen

ASSOCIATE ARTIST

David Dawson

YOUNG CREATIVE ASSOCIATES

Juanjo Arqués
Peter Leung

ARTISTIEKE STAF

Ernst Meisner
- artistiek coördinator Junior Company
Charlotte Chapellier
Guillaume Graffin
Alan Land
Judy Maelor Thomas
- balletmeesters
Sandrine Leroy
- choreologist/balletmeester
Caroline Sayo Iura
- balletmeester Junior Company
Rinat Gizatulin
- senior balletdocent
Marijn Rademaker
- assistent balletmeester
Louise Vine
- coördinator artistieke logistiek
Sara de Swaan
Taneesha Sijmons
- assistenten artistieke staf

ZAKELIJKE LEIDING

Toine van der Horst

MUZIKALE STAF

Matthew Rowe
- muzikaal leider/chef-dirigent
Ermanno Florio
- vaste gastdirigent
Olga Khoziainova
- eerste pianiste
Robert Greuter
Ryoko Kondo
Michael Mouratch
Viktoriya Ryapolova
Albena Stoyanova
- pianisten

PLANNING EN PRODUCTIE

Lydia Buisman
- hoofd
Terra de Groot
Sterre Haverkamp
- production administrators

TABLEAUZAKEN

Regina Pechtold
- coördinator
Sandra Brautigam
- medewerker
Henk Vrehen
- vrijwilliger

BEELD EN GELUID

Mathieu Gremillet
- creatief filmmaker/content coördinator
Altin Kaftira
- creatief filmmaker
Ramy Tadrous
- medewerker Beeld en Geluid
 

DANSERS

tableau dansers

tableau dansers Junior Company

MEDISCHE BEGELEIDING

De dansers van Het Nationale Ballet worden medisch begeleid door De Sportartsen Groep.

John ten Kulve
- case manager/fysio-manueeltherapeut
Marleen Grol
- coördinator/oefentherapeut Mensendieck
Ted Willemsen
- fysio-manueeltherapeut Junior Company
Maarten Groothuis
-fysiotherapeut
Ronald Klaassen
-fysio/fitnesstherapeut
Leila Kester
- pilatesdocent
Tanne Karels
- fysiotherapeut
Judy Maelor Thomas
- revalidatiedocent
Frans Birnie
Dario Mealli
Sandra Cozijn
Erik Wiggelinkhuizen
- masseurs

CENTRALE AFDELINGEN

INTEGRALE PLANNING

Dein Schmidt
- manager planning

DE TECHNIEK

Frans Huneker
- directeur

MANAGEMENT SUPPORT TECHNIEK

Jolanda Muüller
- assistent technisch directeur/hoofd Management support techniek
Petra Sep
- secretaresse
Cor van Donkersgoed
- notulist
Ron Alberts
- medewerker planning en applicatiebeheerder
Joëlla Reket
- medewerker planning

DECORATELIER

Rolf Hauser
- hoofd
Puck Rudolph
- adjunct-hoofd/productievoorbereider
Sieger Kotterer
Mark van Trigt
- productievoorbereider
Jasper Snel
- werkvoorbereider
Rudolph Valentina
- administratief medewerker
Leo Voogd
- receptionist
Andrew Clarke
Gerko Min
Jedan Tutuhatunewa
- CAD-tekenaars

TIMMERAFDELING

Paul Horn
- hoofd
Ahmed Derraze
Richard Mittemeijer
- eerste decortimmermannen
Floris Barends
Alain Erkamp
Willem Konings
Henk Nab
Simon Tol
Moor Verbrugh
Ed Wilts
- tweede decortimmermannen
Stijn Vlemmix
- leerling decortimmerman

DECORATIEAFDELING

Denis Klijnsma
- hoofd
Jacques van der Velden
- eerste schilder / decorateur
Awik Balaian
Ernie Gerrits
Vanessa Kluge
Rieneke Ostheimer
- tweede schilders / decorateurs
Niall O'Donovan
- eerste kunststofbewerker

CONSTRUCTIEWERKPLAATS

Phil Hall
- hoofd/lasinspecteur
Thom de Wildt
- eerste constructiebankwerker
Udo Bakker
- tweede constructiebankwerker
Daphne Pannekoek
- leerling constructiebankwerker

LOGISTIEK DECORATELIER

Ton Kuijper
- hoofd inkoop en logistiek decoratelier
Walter Francia
- assistent hoofd logistiek
Hugo Halewijn
Wesley de Ridder
- medewerkers/vrachtwagenchauffeurs

ONDERHOUD THEATERTECHNIEK

Dirk Bakker
- hoofd
George Rood
- adjunct-hoofd
Rick van den Pol
- systeembeheerder
Willem Jan Ernsting
- werkvoorbereider/monteur
Edwin Bernhard
- constructeur/elektricien
Marcel Appelman
Ed Buch
Jilles van Dijk
Scott Haije
Erdal Kilickaya
Jakob Schuitema
Sjoerd Siebenga
Rory Theunisz
- monteurs
Ben Vermeeren
- monteur/adviseur NEN3140
Gerrie Harsveldt
Rob Kraan
- theaterbrandwachten

TONEEL EN BELICHTING

Pieter Huijgen
- hoofd
Antje Bartholly
- assistent hoofd
Jan van den Bosch
- stagebegeleider / ARBO-deskundige

TONEELDIENST

Harm Lubbers
- adjunct-hoofd
Caroline Peek
- CAD-tekenaar
Mathilde van der Horst Jansen
- administratief medewerker
Rien Gepken
Ko Schulz
- beheerders logistiek en magazijn
Peter Brem
Jeroen Jaspers
Wim Kuijper
Jop Heitbrink
Edwin Rijs
- 1ste toneelmeesters
Ger Bouwhuis
Arjen Koch
Dimitry de Groot
Arno Koopmann
George Voortman
Jeroen de Vree
Arjan de Wolf
- tweede toneelmeesters
Ruud Boots
Xander van den Bosch
Niels Broekman
Ivo van Dalen
Arnoud Gravet
Jimmy Goudberg
Sjors Henselmans
Trinus Hertroijs
Steven den Houdijker
Nico Iping
Carl Kassenaar
Zeth Pattinama
Lucas van der Steen
Nico Tabak
Michel van Veen
- operators
Gert Alles
Sammy Dehkordi
Martijn de Groot
Daan Wouthuijsen
- toneelassistenten plus
Dick Hendriks
Hans Hofstra
Hanz Michon
Marco van der Poel
Sanne van de Vooren
- vakmannen
Wendy Budel-van Dijk
Bert van Muijden
Nina Pronk
Xander Ruijzing
Caspar Smulders
Ruben Venema
- toneelassistenten
Martin Simonis
- medewerker TOM-kantine

BELICHTINGSDIENST

Richard ten Hof
- adjunct-hoofd
Bert Dalhuijsen
- licht supervisor
Gerrit Jan Eldering
- beheerder kleurenkamer
Frank Dijkstra
- CAD-tekenaar
Cor van den Brink
Co van Diepen
Angela Leuthold
Michel van Reijn
Peter van der Sluis
- eerste belichters
Ianthe van der Hoek
Fred Kooring
Joep Schoenmakers
Eline Zomer
- tweede belichters
Mark Berghoef
Michiel van den Heuvel
Bart van Kooten
Jasper Paternotte
Erik Vrees
- operators licht
Janko Cerjak
Marcel Goudsblom
Patrick Hussem
Bas Lemmens
Michael Poelwijk
Berry van Raaij
Eugène Swartz
Merijn Schippers
- vakmannen licht
Peet Bakker Schut
Christiaan van der Gulik
Anita de Jong
Oleg Polianski
Lennart Vroomans
Bram Schipper
Lennart Vroomans
- belichters
Ariane Kamminga
- coördinator volgspotters
Panos Mitsopoulos
Carola Robert
- volgspotters

AUDIO, VIDEO EN MEDIA

Hans-Willem de Haan
- hoofd
Frederik Furnee
- adjunct hoofd AVM
Jorik de Beer
Wilfred Houthuijsen
Michiel Jansen
Ramón Schoones
- geluidstechnici
Paul Lardenoije
- senior geluidstechnicus
Rutger Flierman
- video/geluidstechnicus
Geert Braam
- videoregisseur
Raymond Roggekamp
- beeldtechnicus

REKWISIETENDIENST

Erik de Haan
- hoofd
Ruud Sloos
- supervisor special effects en development
Andries Swart
Peter Visser
- vakmannen special effects
Niko Groot
Peter Paul Oort
- eerste rekwisiteurs
Jolanda Borjeson
Carolien Meijer
Jurgen van Tiggelen
- voormannen rekwisiteurs
Niek Gersen
Remko Holleboom
Ruben Lakeman
Robert-Jan Ruijl
- vakmannen rekwisiteurs
Hanna Tynkkynen
-rekwisiteur
Rob van den Berg

KOSTUUM / KAP EN GRIME

Robby Duiveman
- directeur
Simone Kramer
Bettina von Ehrenthal
- directiesecretaressen

KOSTUUMAFDELING OPERA

Hildegard Jöris
- coördinator kostuumproductie
Kevin Bludeau
Hanne Oosterveer
Ingo Steinberger
Lars Willhausen
- assistenten kostuumproductie
Leone Eltink
Onno Conde Nieto
- inkopers

DAMESATELIER

Lioba Wermter
- hoofd
Winnie Schellevis-Elissen
- eerste coupeur
Eveline ter Beest-Meeuwissen
Hannie van Nuland
Leontien Thomassen
- tweede coupeurs
Carl-Frederik Knudsen
Maryse Roelfs
Isabella Tosti
- coupeurs

HERENATELIER

Jan Willem Porringa
- hoofd
Martijn Kramp
Heidi Poelgeest
- eerste coupeurs
Dorine van der Woude-Bakker
Mark Steenbrugge
- tweede coupeurs
Yeliz Sahan
- coupeur
Marjon Beindorff
Tze Han Chan
Renata Szewczyk
- assistent coupeurs

HOEDENATELIER/PLASTISCHE VORMGEVING

Ton Joling
- hoofd
Maria van Heijningen-Heidemann
- hoedenmaker/plastisch vormgever
Marianne Leemans
Laura van der Linden
- tweede hoedenmaker

VERVERIJ

Rosalinda Lourens
- eerste verver
Rosalie Spruijt
- tweede verver

SCHOENMAKERIJ

Pia Klepper
- eerste schoenmaker

KLEEDAFDELING

Sandra Bloos
-eerste kleder
Jenny Henger
Regien Lemmens
Ron van der Reijden
- kleders

KOSTUUMOPSLAG

Theo van de Laar
Esmeralda Plompen
- beheerder kostuumopslag

KOSTUUMAFDELING BALLET

Oliver Haller
- hoofd
Can Yuükova
- assistent hoofd
Michelle Cantwell
Eddie Grundy
-assistenten kostuumproductie

DAMESATELIER

Monique van der Velde
- eerste coupeur
Manon Harzevoort
- tweede coupeur
Saskia Bredero
- coördinator Kostuumafdeling ballet

HERENATELIER

Greetje Blaauw
- tweede coupeur

KLEEDAFDELING

Josine van Sprang
- eerste kleder
Patricia André de Almeida Inácio
Jantine van Doorn
           - kleders
Michel Diderich
- werkvoorbereider kleders

KAP- EN GRIMEAFDELING

Anette Ollerearnshaw
- hoofd
Johan Deeder
- assistent hoofd kap en grime
Vincent van den Dungen
Lia van der Horst
Annette Stiller
Renée Roelofs
Pim van der Wielen
- eerste kappers/grimeurs
Marja van der Wal
- voormannen kappers/grimeurs
Julia Henzen
Robin de Schrijver
Sidney Vereycken
- kappers/grimeurs

PRODUCTIE- EN VOORSTELLINGSLEIDING

Bram de Ronde
- hoofd
Jan Schlichtenhorst
- algemeen assistenten
Itha Nieuwenhuis
- managementondersteuning
Vincent van der Wolf
- assistent productie- en voorstellingsleiding
Anne van Dooren
Maaike Ophuijsen
Karsten Stouten
Joshua de Kuyper
Anu Viheriäranta
- productieleiders
Alvin Williams
- producent evenementen
Marjolein Bergsma
Merel Francissen
Marie-José Litjens
Kees Prince
Joost Schoenmakers
Jan Veenhof
Kirsten Visser
Wolfgang Tietze
- voorstellingsleiders

MARKETING, COMMUNICATIE EN VERKOOP

Sandra Eikelenboom
- hoofd
Bettina von Ehrenthal
- afdelingsassistent
Henrik Lillin
            - archivaris
Alexandra Daly
Marijn Maas
Mahanaïm Singadji
Gerald van der Wijngaart
- marketing managers
Mattijn Hallers
- datamanager verkoop en marketing
Richard Heideman
Laura de By
Salien Oosterman
- persmanagers
Magali Kuils
- assistent persmanager
Anke van Lith
Margriet Prinssen
- redacteuren
Frits Vliegenthart
- redacteur en coördinator public events
Nitchka Wefers Bettink
- content marketeer
Marie-Paule Fritschy
- online marketeer
Patricia Kuiper
- junior marketeer
Marc Klis
- webmaster
Sander van der Duin
- cöordinator planning en productie
Bibi de Bruijn
Ariane Weltevreede
- vormgevers/dtp’ers
Ruud Rockx
- titel regisseur
Jan Hemmer
- boventitelaar
Carla Tensen
- coördinator kassa
Max Eschauzier
René de Graaf
Salwa Jabli
Mirjam Midderham
Rob Nagel
Ariane Weltevreede
- medewerkers kassa
plus 4 oproepmedewerkers
Robin Zuidam
- winkelcoördinator
plus 4 winkelmedewerkers
Henrik Lillin
- archivaris
Minou Bijl
Marian Boksteijn
Jacques Meerdink
Britt Mooren
Elisabeth van der Pol
Grace Roos
- vrijwilligers

EDUCATIE, PARTICIPATIE EN PROGRAMMERING

Mechteld van Gestel
- hoofd
Tine Kolbjørnsen
- afdelingsassistent
Eva van Dieën
Barbara Gautschi
Monika Kösters
- projectorganisatoren
Sjaiesta Badloe
Lin van Ellinckhuijsen
Christine Timmer
- beleidsmedewerkers
Wout van Tongeren
- dramaturg / redacteur
Monica van Alphen
- coördinator rondleidingen
Paul Holterman
- coördinator lunchconcerten, vrijwilliger
plus 10 rondleiders en 4 theatrale rondleiders

FONDSENWERVING EN RELATIEBEHEER

Nadja van Deursen
- manager particuliere fondsenwerving HNB
Roos Bernelot Moens
- particulieren DNO
Ruth de Vries
- sponsoring en partnerships
Ide Mens
- fondsen
Sander van Kaam
- manager sales en events
Nina van Heuveln
- manager Young Patrons Circle>
Ingeborg Sanders
- coördinator Young Patrons Circle>
Stef Paijens
Tanja de Nijs
Anna Hart
- planning en placering
Felix Welsink
- fundraising data strategist
Jess den Houdijker
- medewerker sponsoring & partnerships
Mimy Jadoenathmisier
- medewerker particuliere fondsenwerving DNO
Nicole van Eijck
- coördinator vrijwilligers DNO
Mechteld Albers
Iris Amirkhanian-Vrijens
Anneke Hulshof-Faber
Vivian F.C. Kleyn
Ineke Koop-Pastoor
Vicky Los
Heleen Pennings
Leen Spaans
Jan Veerman
Joeri Vrooland
Truusje Vrooland-Löb
Hanneke de Wit
Michelle de Wit
- vrijwilligers

FINANCIËN

Miek de Ruijter
- directeur financiën & control
Barbara Doesburg
- controller
Steven Schuerhoff
- assistent controller
Wilma Puijk
- teamleider financiële administratie
Monique van Doorn
- manager inkoop
Rodrigo Vieira Vivian
- administrateur
Bastiaan de Vogel
- project administrateur
Eugenie Hyman
Tomi Tominaga
- medewerkers boekhouding
André Baijens
- medewerker crediteuren
Martin Mollee
Anneke Potter
- medewerkers salarisadministratie

PERSONEEL EN ORGANISATIE

Sanneke van Breemen
- hoofd
Joke Manson
Femke Theuws
Alexandra van Ede
- P en O-adviseurs
Carola Angenent
Cor Lamers
Karin Spaargaren
- assistent P en O-adviseurs
Mirjam Bakker
- adviseur interne communicatie & verandering
Michiel Homan
- projectmedewerker
Frédéric de Lijser
- preventiemedewerker

FACILITAIRE DIENST

Sebas van Haperen
- hoofd gebouw en voorzieningen, hoofd facilitaire dienst, projectmanager
José Keijzer
- projectondersteuner/CAD-tekenaar
Nico Matser
- beheerder facilitaire dienst/projectmedewerker
Marcel van Houten
- hoofd gebouwbeheer
Walid Aljaf
- monteur
Jelle Goes
Zeb Hankers
Arnoud Hoogendoorn
- huismeesters

RECEPTIE KANTOREN

Ronald Lunel
- receptionist

RECEPTIE NATIONALE OPERA & BALLET

James de Vries
- teamleider
Ansco Boot
Janko Cerjak
Bing Gagliardi
Liesbeth Kaemingk
Yasmin Kerrach
Paul Overste
Nora Proost
Sita Manichand
- receptionisten

ICT EN INFORMATISERING

Sanneke van Breemen>
- hoofd
Bart Hermans
Lizz van Huizen
- informatieanalisten
- informatie-analist
Jeroen Heijungs
- systeembeheerder
Ireen Roozekrans
- medewerker
Annetta Willemse
- medewerker Servicedesk

HORECA EN PUBLIEKSBEGELEIDING

Bas Schotsman
- hoofd
Donald van der Zwan>
- assistent manager
Merel van Tongeren
- medewerker evenementen en ontvangsten

HORECA

Maarten Stoops
- hoofd keuken
Abrenda van Raam
Jan van Vulpen
- koks
Erica van Kuijk
Suzan van Bijlert-Rooijers
- eerste buffetmedewerkers
Frédéric de Lijser
Olav Röben
- buffetmedewerkers
>Alain Curvers
- eerste medewerker magazijn en spoelkeuken
Ariel Matos Perez
- horecamedewerker

PUBLIEKSBEGELEIDING

Joram Bauwens
Cylia Engels
Isabel Erisman
Frans Reinders
Arthur Siemerink
- dutymanagers
Fia Wilke
- medewerker bedrijfskleding
 
Onze enthousiaste theatermedewerkers (40) en buffethoofden (22) werken in wisselende teams mee aan de begeleiding van het publiek bij de voorstellingen.

ONDERNEMINGSRAAD

Peter Arink
- voorzitter
Trinus Hertroijs
- eerste vicevoorzitter
Frédéric de Lijser
- tweede vicevoorzitter
Sander van der Duin
Sterre Haverkamp
Bas Lemmens
Michaël Poelwijk
Nora Proost
Marieke Reuten
Lisanne van Vucht
- leden OR
Noor Bank
- ambtelijk secretaris