Twee Prix de Lausanne-winnaars kiezen voor de Junior Company

22 april 2026

Tae Eun Kim en Jiyul Jeon sluiten zich aan het begin van seizoen 2026 – 2027 aan bij de Junior Company van Het Nationale Ballet. Beide dansers wonnen afgelopen februari een studiebeurs tijdens de Prix de Lausanne en kozen ervoor die bij de Junior Company in te zetten.

De Prix de Lausanne is een van de meest prestigieuze internationale balletcompetities ter wereld voor dansers tussen 15 en 18 jaar oud. Dit jaar vond de 54ste editie plaats. Winnaars ontvangen een studiebeurs die zij mogen besteden bij een van de partnerscholen van de Prix, waaronder de Junior Company van Het Nationale Ballet. Tae Eun Kim en Jiyul Jeon, beiden afkomstig uit Zuid-Korea, kozen voor de Junior Company. Gefeliciteerd en welkom!

De Prix de Lausanne selecteert jaarlijks uit de vele aanmeldingen 78 dansers die mogen deelnemen aan de competitie. Afgelopen editie werden 21 dansers toegelaten tot de finaleronde. 14 dansers werden uiteindelijk beloond met een studiebeurs. De jury, dit jaar onder leiding van Kevin O’Hare (directeur van The Royal Ballet), beoordeelt deelnemers op basis van onder andere hun artistieke kwaliteit, muzikaliteit, individualiteit en technische vaardigheid, waarbij de primaire focus ligt op het potentieel om succesvol te zijn als professioneel balletdanser.

Foto’s: Tae Eun Kim (links) en Jiyul Jeon (rechts) tijdens de prijsuitreiking