Speeldata

14 – 24 maart 2026

Locatie

Tournee, Diverse locaties

Duur

1:35, geen pauze

Tickets

Externe verkoop

Een vrouw in een witte top houdt een handspiegel boven haar voorhoofd, waarin haar ogen worden weerspiegeld. De achtergrond bestaat uit beige gedrapeerde stof.
Foto: Bjorn Frins

Jong operatalent zingt Glass’ poëtische meesterwerk

Les enfants terribles van Philip Glass is een beklemmende en poëtische kameropera, waarin de obsessieve relatie tussen een broer en zus leidt tot een tragisch einde. De hypnotiserende pianomuziek versterkt het intieme karakter van in dit aangrijpende werk. 

Glass baseerde zijn werk uit 1996 op de gelijknamige roman van Jean Cocteau. Het verhaal draait om tieners Paul en Lise die zich na de dood van hun moeder terugtrekken in een Parijs appartement. Hun onschuldige spelletjes ontaarden in een destructief machtsspel, waarin ook anderen worden meegesleept. Langzaam drijven broer en zus elkaar richting een tragische ontknoping.  

De personages kunnen niet beter vertolkt worden dan door de talenten van De Nationale Opera Studio, het tweejarig programma van De Nationale Opera waarin jonge zangers worden klaargestoomd voor een internationale carrière.

Samenwerking van Nederlandse operahuizen  

Regisseur Béatrice Lachaussée regisseerde eerder de jeugdvoorstelling Een lied voor de maan bij De Nationale Opera en Poulencs La voix humaine en L'heure espagnole bij Opera Zuid. Met haar verfijnde stijl en muzikale gevoeligheid is zij de ideale regisseur om deze moderne klassieker vorm te geven.  

Les enfants terribles wordt geproduceerd door Opera Zuid, in nauwe samenwerking met De Nationale Opera en De Nederlandse Reisopera. Elk jaar presenteren deze operahuizen samen een productie met de zangers van De Nationale Opera Studio, die op verschillende plaatsen in Nederland te zien is. Artistiek leider van de Nationale Opera Studio is de internationaal gerenommeerde sopraan Rosemary Joshua.

Voorstellings­informatie

Nieuwe productie

Muziek en libretto  Philip Glass

Muzikale leiding  Nicolas Krüger
Regie  Béatrice Lachaussée
Decor en kostuums  Jorine van Beek
Licht  Glenn D’Haenens
Dramaturgie  Joep Hupperetz

Paul  Ismael Correa Ulriksen
Elisabeth  Eva Rae Martinez
Gérard  Steven van der Linden
Agathe / Dargelos  Aaike Nortier

Pianist #1 en dirigent  Nicolas Krüger
Pianist #2  Daniel Ruiz de Cenzano Caballero
Pianist #3  Leonardo Moyano Ortiz

Geproduceerd door Opera Zuid, in nauwe samenwerking met De Nationale Opera en De Nederlandse Reisopera

Bestel kaarten

loading Tickets worden geladen...

Partners De Nationale Opera Studio

Founding Partner Opera Forward Festival