Tableau de la troupe

NATIONALE OPERA & BALLET

RAAD VAN TOEZICHT

Jean-François van Boxmeer
- voorzitter
Else Bos
Pieter Maarten Feenstra
Sir Peter Jonas
Barbara Leach
Jos Nijhuis
Shula Rijxman
Robert Swaak
Corinne Vigreux

DIRECTIE

Els van der Plas - algemeen directeur
Pierre Audi - directeur De Nationale Opera
Ted Brandsen - directeur Het Nationale Ballet
Frans Huneker - adjunct-directeur
Miek de Ruiter - adjunct-directeur
 

DIRECTIESECRETARIAAT

Mieke de Boer-Fris
Claudia Hooykaas
- (Nationale Opera & Ballet)
Gua van Schoorl
- (Het Nationale Ballet)
Stefanie Stappers
- (De Nationale Opera)

DE NATIONALE OPERA

DIRECTIE

Pierre Audi
- directeur De Nationale Opera
Els van der Plas
- algemeen directeur
Marc Albrecht
- chef-dirigent

ARTISTIEKE ZAKEN

Jesús Iglesias Noriega
- hoofd
Sonja Heyl
- assistent
Kathinka Hamburg
- assistent orkestzaken
Ineke D’Hont
Marjan Hoekstra
- medewerkers
Aldert Vermeulen
Jan-Paul Grijpink
Boudewijn Jansen
Peter Lockwood
Ernst Munneke
- muzikale staf
Meisje Barbara Hummel
- eerste regieassistent
Astrid van den Akker
- assistent regisseur
Joukje de Boer
- assistent regieafdeling
Peter van der Leeuw
- coördinator talentontwikkeling

DRAMATURGIE

Klaus Bertisch

ZAKELIJKE LEIDING

Anne Marie Hoogland

PLANNING OPERA

Ruud Burgering
Tine Haze
Joep Winters
- medewerkers planning
Emma Becker
- medewerker planning/repetitieindeling

MUZIEKBIBLIOTHEEK

Ed Versteeg
Johan Ausma
Rudolf Weges
- medewerker
 

KOOR

Ching-Lien Wu
- artistiek leider
Naud van Geffen
- zakelijk leider
Klaas-Jan de Groot
- assistent koordirigent
Jacqueline Serry
Marianne Vleghert
- assistent koorleiding

SOPRANEN

Ineke Berends
Bernadette Bouthoorn
Jeanneke van Buul
Maria van Dongen
Iris Giel
Melanie Greve
Sandra Hooglander
Michaëla Karadjian
Fang Fang Kong
Oleksandra Lenyshyn
Tomoko Makuuchi
Vesna Miletìc
Mariëtte Oelderik
Janine Scheepers

ALTEN

Anneleen Bijnen
Johanna Dur
Maartje Eitler de Lint
Inez Hafkamp
Myra Kroese
Mary de Reus
Marieke Reuten
Jeanette Roggeveen

TENOREN

Harrie Buys
Wim Jan van Deuveren
Frank Engel
Ruud Fiselier
Cato Fordham
John van Halteren
Robert Kops
Willem Korteling
Frank Nieuwenkamp
Richard Prada
François Soons
Jeroen de Vaal
Bert Visser

BASSEN

Ronald Aijtink
Peter Arink
Lútzen Bakker
Leo Geers
Jeroen van Glabbeek
Sander Heutinck
Richard Meijer
Wojciech Okraska
Ian Spencer
Harry Teeuwen

HET NATIONALE BALLET

DIRECTIE

Ted Brandsen
- directeur Het Nationale Ballet
Els van der Plas
- algemeen directeur

VASTE CHOREOGRAFEN

Hans van Manen

ASSOCIATE ARTIST

David Dawson

YOUNG CREATIVE ASSOCIATES

 
Juanjo Arqués
Peter Leung
 

ARTISTIEKE STAF

Rachel Beaujean
- adjunct artistiek directeur
Charlotte Chapellier
Guillaume Graffin
Caroline Iura
Alan Land
Larissa Lezhnina
Judy Maelor Thomas
- balletmeesters
Sandrine Leroy
- choreologist/balletmeester
Rinat Gizatulin
- senior balletdocent
Louise Vine
- coördinator artistieke logistiek
Sara de Swaan
Roos van der Steen
- assistenten artistieke staf

ZAKELIJKE LEIDING

Toine van der Horst

MUZIKALE STAF

Matthew Rowe
- muzikaal leider/chef-dirigent
Ermanno Florio
- vaste gastdirigent
Olga Khoziainova
- eerste pianiste
Robert Greuter
Ryoko Kondo
Michael Mouratch
Viktoriya Ryapolova
Albena Stoyanova
- pianisten

PLANNING EN PRODUCTIE

Lydia Buisman
- hoofd
Terra de Groot
Sterre Haverkamp
- production administrators

TABLEAUZAKEN

Regina Pechtold
- coördinator

BEELD EN GELUID

Henk van Dijk
- videomaster
Mathieu Gremillet
- creatief filmmaker/content coördinator
Altin Kaftira
- creatief filmmaker

DANSERS

tableau dansers

 

JUNIOR COMPANY

Ernst Meisner
- artistiek coördinator

tableau dansers Junior Company

 

MEDISCHE BEGELEIDING

Marleen Grol
- coördinator/oefentherapeut Mensendieck
John ten Kulve
- case manager/fysio-manueeltherapeut
Ted Willemsen
- fysio-manueeltherapeut
Anita Radier
- fysio-manueeltherapeut Junior Company
Ronald Klaassen
- fysio/fitness
Maarten Groothuis
- fysiotherapeut
Leila Kester
- pilatesdocent
Tanne Karels
- fitnesstrainer
Judy Maelor Thomas
- revalidatiedocent
Frans Birnie
Dario Mealli
Sandra Cozijn
- masseurs

CENTRALE AFDELINGEN

INTEGRALE PLANNING

Dein Schmidt
- manager planning

DE TECHNIEK

Frans Huneker
- directeur
Hugo van Uum
- adviseur technisch directeur/projectleider

MANAGEMENT SUPPORT TECHNIEK

Jolanda Müller
- assistent technisch directeur/hoofd Management support techniek
Petra Sep
- secretaresse
Cor van Donkersgoed
- notulist
Ron Alberts
- medewerker planning en applicatiebeheerder
vacature
- medewerker planning

DECORATELIER

Rolf Hauser
- hoofd
Puck Rudolph
- adjunct-hoofd/productievoorbereider
Mark van Trigt
- productievoorbereider
Sieger Kotterer
- werkvoorbereider
Rudolph Valentina
- administratief medewerker
Leo Voogd
- receptionist
Andrew Clarke
Jedan Tutuhatunewa
- CAD-tekenaars

TIMMERAFDELING

Paul Horn
- hoofd
Ahmed Derraze
Richard Mittemeijer
- eerste decortimmermannen
Yvette de Breij
Tobi Clement
Roald Klinkum
Willem Konings
Henk Nab
Marc Peper
Ed Wilts
- tweede decortimmermannen
Alain Erkamp
- leerling decortimmerman

DECORATIEAFDELING

Denis Klijnsma
- hoofd
Jacques van der Velden
- eerste schilder/ decorateur
Andrew Clarke
Niall O'Donovan
Rieneke Ostheimer
Ernie Gerrits
Vanessa Kluge
Hanna Tynkkynen
- tweede schilders/decorateurs
Pieter Epskamp
- eerste kunststofbewerker

CONSTRUCTIEWERKPLAATS

Phil Hall
- hoofd/lasinspecteur
Thom de Wildt
- eerste constructiebankwerker
Rense Pas
Ruud Kramer
Udo Bakker
- tweede constructiebankwerkers
Erik Woldberg
- werktuigbouwkundig constructeur

 

LOGISTIEK DECORATELIER

Ton Kuijper
- hoofd inkoop en logistiek decoratelier
Walter Francia
- assistent hoofd logistiek
Hugo Halewijn
Wesley de Ridder
- medewerkers/vrachtwagenchauffeurs

ONDERHOUD THEATERTECHNIEK

Dirk Bakker
- hoofd
George Rood
- adjunct-hoofd
Rick van den Pol
- systeembeheerder
Willem Jan Ernsting
- werkvoorbereider/monteur
Edwin Bernhard
- constructeur/elektricien
Marcel Appelman
Ed Buch
Jilles van Dijk
Scott Haije
Erdal Kilickaya
Jakob Schuitema
Sjoerd Siebenga
Rory Theunisz
- monteurs
Ben Vermeeren
- monteur/adviseur NEN3140
Gerrie Harsveldt
Rob Kraan
- theaterbrandwachten

TONEEL EN BELICHTING

Pieter Huijgen
- hoofd
Antje Bartholly
- assistent hoofd
Jan van den Bosch
- ARBO coördinator / stagebegeleider techniek

TONEELDIENST

Harm Lubbers
- adjunct-hoofd
Caroline Peek
- CAD-tekenaar
Mathilde van der Horst Jansen
- administratief medewerker
Rien Gepken
Ko Schulz
- magazijn/logistiek medewerker
Peter Brem
Wim Kuijper
Jop Heitbrink
Jeroen Jaspers
Edwin Rijs
- 1ste toneelmeesters
Arjen Koch
Ger Bouwhuis
Dimitry de Groot
Arno Koopmann
Theo Kuit
George Voortman
Jeroen de Vree
Arjan de Wolf
- 2de toneelmeesters
Ruud Boots
Niels Broekman
Xander van den Bosch
Ivo van Daalen
Jimmy Goudberg
Sjors Henselmans
Trinus Hertroijs
Steven den Houdijker
Nico Iping
Carl Kassenaar
Zeth Pattinama
Lucas van der Steen
Nico Tabak
Michel van Veen
Arnoud Gravet
- operators
Dick Hendriks
Hans Hofstra
Hanz Michon
Marco van der Poel
Sanne van de Vooren
- vakmannen
Gert Alles
Martijn de Groot
Sammy Dehkordi
Onno Mol
Jaan Vanlaerhoven
Daan Wouthuijsen
- toneelassistenten plus
Bert van Muijden
Caspar Smulders
Ruben Venema
Nina Pronk
Wendy Budel - van Dijk
Xander Ruijzing
- toneelassistenten
Martin Simonis
- medewerker TOM-kantine

BELICHTINGSDIENST

 

Richard ten Hof
- adjunct-hoofd
Bert Dalhuijsen
- licht supervisor ballet
Frank Dijkstra
- CAD-tekenaar
Gerrit Jan Eldering
- beheerder kleurenkamer
Cor van den Brink
Co van Diepen
Angela Leuthold
Michel van Reijn
Peter van der Sluis
- 1ste belichters
Ianthe van der Hoek
Fred Kooring
Joep Schoenmakers
Eline Zomer
- 2de belichters
Mark Berghoef
Michiel van den Heuvel
Bart van Kooten
Jasper Paternotte
Erik Vrees
- operators licht
Janko Cerjak
Marcel Goudsblom
Patrick Hussem
Bas Lemmens
Michael Poelwijk
Berry van Raaij
Eugène Swartz
Merijn Schipper
- vakmannen licht
Anita de Jong
Christiaan van der Gulik
Oleg Polianski
Lennart Vroomans
Bram Schipper
Peet Bakker Schut
- belichters
Ariane Kamminga
Panos Mitsopoulos
Carola Robert
- volgspotters

AUDIO, VIDEO EN MEDIA

Hans-Willem de Haan
- hoofd
Frederik Furnee
- adjunct hoofd AVM
Jorik de Beer
Wilfred Houthuijsen
Michiel Jansen
Ramón Schoones
- geluidstechnici
Paul Lardenoije
- senior geluidstechnicus
Rutger Flierman
- video/geluidstechnicus
Geert Braam
- videoregisseur
Raymond Roggekamp
- beeldtechnicus

REKWISIETENDIENST

Erik de Haan
- hoofd
Ruud Sloos
- supervisor special effects en development
Andries Swart
Peter Visser
- vakmannen special effects
Niko Groot
Peter Paul Oort
- eerste rekwisiteurs
Jolanda Borjeson
Carolien Meijer
Jurgen van Tiggelen
- voormannen rekwisiteurs
Marjan Genot
Niek Gersen
Remko Holleboom
Ruben Lakeman
Robert-Jan Ruijl
- vakmannen rekwisiteurs
Rob van den Berg
- algemeen medewerker

KOSTUUM / KAP EN GRIME

Robby Duiveman
- directeur
Simone Kramer
Bettina von Ehrenthal
- directiesecretaressen

KOSTUUMAFDELING OPERA

Hildegard Jöris
- coördinator kostuumproductie
Ingo Steinberger
Hanne Oosterveer
Kevin Bludau
- assistenten kostuumproductie
Leone Eltink
Onno Conde Nieto
- inkopers

DAMESATELIER

Lioba Wermter
- hoofd
Winnie Schellevis-Elissen
- eerste coupeur
Eveline ter Beest-Meeuwissen
Hannie van Nuland
Marlies Oud
Leontien Thomassen
- tweede coupeurs
Herma Weerstand
- coupeur

HERENATELIER

Harry van Rijn
- hoofd
Heidi Poelgeest
Wim Sihasale
- eerste coupeurs
Dorine van der Woude-Bakker
- tweede coupeur
Yeliz Sahan
Martijn Kramp
Mark Steenbrugge
- coupeurs
Marjon Beindorff
Tze Han Chan
Renata Szewczyk
Gilles den Hartog
- assistent coupeurs

HOEDENATELIER/PLASTISCHE VORMGEVING

Ton Joling
- hoofd
Maria van Heijningen-Heidemann
- hoedenmaker/plastisch vormgever
Marianne Leemans
- tweede hoedenmaker

VERVERIJ

Rosalinda Lourens
- eerste verver
Rosalie Spruijt
- tweede verver

Schoenmakerij

Pia Klepper
- eerste schoenmaker

KLEEDAFDELING

Jenny Henger
Regien Lemmens
Ron van der Reijden
- kleders

KOSTUUMOPSLAG

Theo van de Laar
- beheerder kostuumopslag
Anna Musch
- medewerker kostuumopslag

KOSTUUMAFDELING BALLET

Oliver Haller
- hoofd
Can Yükova
- assistent hoofd

DAMESATELIER

Monique van der Velde
- eerste coupeur
Jan van der Heijden
- tweede coupeur
Saskia Bredero
- coördinator Kostuumafdeling ballet

HERENATELIER

Greetje Blaauw
- tweede coupeur
Manon Harzevoort
- coupeur

KLEEDAFDELING

Josine van Sprang
- eerste kleder
Michel Diderich
Eddie Grundy
- kleders

KAP- EN GRIMEAFDELING

vacature
- hoofd
Lous Scholten van Aschat
- assistent hoofd kap en grime
Vincent van den Dungen
Lia van der Horst
Renée Roelofs
Pim van der Wielen
- eerste kappers/grimeurs
Henning Noack
Annette Stiller
Marja van der Wal
Gerda Ziegler
- voormannen kappers/grimeurs
Sidney Vereycken
- kappers/grimeurs

PRODUCTIE- EN VOORSTELLINGSLEIDING

Bram de Ronde
- hoofd
Jan Schlichtenhorst
- algemeen assistent
Liesbeth Kruyt
Maaike Ophuijsen
Kees Rutgers
Karsten Stouten
Joshua de Kuyper
- productieleiders
Marjolein Bergsma
Merel Francissen
Marie-José Litjens
Kees Prince
Joost Schoenmakers
Jan Veenhof
Anu Viheriäranta
Alvin Williams
- voorstellingsleiders

MARKETING, COMMUNICATIE EN VERKOOP

Sandra Eikelenboom
- hoofd
Patricia Timmerman
- afdelingsassistent
Alexandra Daly
Arlette de Jong
- marketing managers
 
Gerald van der Wijngaart
corporate marketing manager
Mattijn Hallers
- datamanager verkoop en marketing
Richard Heideman
Jet Ellerbroek
- persmanagers
Cindy Koopman
- assistent persmanager
Salien Oosterman
- assistent persmanager
Anke van Lith
Margriet Prinssen
- redacteuren
Frits Vliegenthart
- redacteur en coördinator public events
Harm-Jan Keizer
- marketing manager online
Marijn Maas
- content marketeer
Marie-Paule Fritschy
- junior online marketeer
Timon Fokker
- webmaster
Sander van der Duin
- cöordinator planning en productie
Bibi de Bruijn
Ariane Weltevreede
- vormgevers/dtp’ers
Ruud Rockx
- titel regisseur
Jan Hemmer
- boventitelaar
Carla Tensen
- coördinator kassa
Max Eschauzier
René de Graaf
Mirjam Midderham
Rob Nagel
Ariane Weltevreede
Salwa Jabli
- medewerkers kassa
plus 6 oproepmedewerkers
Robin Zuidam
- winkelcoördinator
plus 4 winkelmedewerkers
Minou Bijl
Marian Boksteijn
Jacques Meerdink
Elisabeth van der Pol
Grace Roos
Henk Vrehen
- vrijwilligers

EDUCATIE, PARTICIPATIE EN PROGRAMMERING

Mechteld van Gestel
- hoofd
Tine Kolbjørnsen
- afdelingsassistent
Eva van Dieën
Barbara Gautschi
Monika Kösters
- projectorganisatoren
Lin van Ellinckhuijsen
Maaike Kitslaar
Christine Timmer
- beleidsmedewerkers
vacant
- redacteur
Monica van Alphen
- coördinator rondleidingen
plus 10 rondleiders en 4 theatrale rondleiders

FONDSENWERVING EN RELATIEBEHEER

Eline Danker
- hoofd
Nadja van Deursen
- senior medewerker
Ide Mens
Christine Philips
Stephanie van Rappard
Ruth de Vries
Roos Bernelot Moens
- medewerkers
Mechlien Theunissen
- medewerker evenementen en ontvangsten
Tanja de Nijs
- medewerker gastenplacering
Els Borghols
Anneke van Heertum
Vivian F.C. Kleyn
Ineke Koop-Pastoor
Yvonne Philippa
Leen Spaans
Jan Veerman
Truusje Vrooland-Löb
Hanneke de Wit
- vrijwilligers

FINANCIËN

Miek de Ruijter
- directeur financiën & control
Aart IJland
- teamleider control
Barbara Doesburg
- controller
Steven Schuerhoff
- assistent controller
Wilma Puijk
- teamleider financiële administratie
Rodrigo Vieira Vivian
- administrateur
Peter Bonting
- kassier
René Domen
- secretarieel medewerker
Eugenie Hyman
Mieke Stokman
André Baijens
Lai-Yan Wan
- medewerkers
Arne Grooters
- medewerker/applicatiebeheerder
Martin Mollee
Anneke Potter
- medewerkers salarisadministratie

PERSONEEL EN ORGANISATIE

Mark Straub
- hoofd a.i.
Joke Manson
Femke Theuws
Alexandra van Ede
- P en O-adviseurs
Carola Angenent
Cor Lamers
Karin Spaargaren
- assistent P en O-adviseurs
 

FACILITAIRE DIENST

Martin Haars
- hoofd/projectmanager
José Keijzer
- projectondersteuner/CAD-tekenaar
- projectleider/hoofd BHV
Nico Matser
- beheerder/projectmedewerker
Marcel van Houten
- hoofd Gebouwenbeheer
Walid Aljaf
- monteur
Jelle Goes
Zeb Hankers
Arnoud Hoogendoorn
- huismeesters
Timo Waal
- leerling FD

RECEPTIE KANTOREN

Ronald Lunel
Annemarie Pols
- medewerkers

RECEPTIE NATIONALE OPERA & BALLET

Ansco Boot
Bobbie Hobbelman
Liesbeth Kaemingk
René Kinneging
Nora Proost
Steven van Slooten
James de Vries
Sita Manichand
- medewerkers

ICT EN INFORMATISERING

Mark Straub
- hoofd a.i.
Bart Hermans
-informatie-analist
Jeroen Heijungs
- systeembeheerder
Erik Kluft
- servicedeskmedewerker
Ireen Roozekrans
- medewerker
 

HORECA EN PUBLIEKSBEGELEIDING

Bas Schotsman
- hoofd
Donald van der Zwan
- assistent manager
Merel van Tongeren
-medewerker evenementen en ontvangsten

HORECA

Maarten Stoops
- hoofd keuken
Abrenda van Raam
Jan van Vulpen
- koks
Erica van Kuijk
Suzan van Bijlert-Rooijers
- eerste buffetmedewerkers
Frédéric de Lijser
Olav Röben
- buffetmedewerkers
Alain Curvers
Ariel Matos Perez
- horecamedewerkers

PUBLIEKSBEGELEIDING

 

Cylia Engels
Isabel Erisman
Jan Bergen
Juli Kronland Golin
Frans Reinders
Arthur Siemerink
- dutymanagers
Fia Wilke
- medewerker bedrijfskleding
Onze enthousiaste theatermedewerkers (40) en buffethoofden (22) werken in wisselende teams mee aan de begeleiding van het publiek bij de voorstellingen.

ONDERNEMINGSRAAD

Peter Arink
- voorzitter
Trinus Hertroijs
- 1e vicevoorzitter
Frédéric de Lijser
- 2e vicevoorzitter
Barbara Doesburg - Afdeling Financiën
Sander van der Duin - Marketing, Communicatie & Verkoop
Sterre Haverkamp - Planning & Productie HNB
Bas Lemmens - Belichtingsdienst
Michaël Poelwijk - Belichtingsdienst
Nora Proost - Receptie NO&B
Marieke Reuten - Koor van De Nationale Opera
Lisanne van Vucht - Publieksbegeleiding
- leden
Noor Bank
- ambtelijk secretaris