Tableau de la troupe

Dutch National Opera & Ballet

Board of directors

Jean-François van Boxmeer

- chairman

Else Bos
Pieter Maarten Feenstra
Sir Peter Jonas
Barbara Leach
Jos Nijhuis
Shula Rijxman
Robert Swaak
Corinne Vigreux

DIRECTORS

Els van der Plas - general director of Dutch National Opera & Ballet

Pierre Audi - director De Nationale Opera

Ted Brandsen - director Het Nationale Ballet

Frans Huneker - deputy director
Miek de Ruiter - deputy director

 

Exutive secretaries

Mieke de Boer-Fris

Claudia Hooykaas

- (Nationale Opera & Ballet)

Gua van Schoorl

- (Het Nationale Ballet)

Stefanie Stappers

- (De Nationale Opera)

Dutch National Opera

Management

Pierre Audi

- director Dutch National Opera

Els van der Plas

- general manager

Marc Albrecht

- chief-conductor

ARTISTIC AFFAIRS

Jesús Iglesias Noriega

- head

Sonja Heyl

- assistent

Kathinka Hamburg

- assistent orchestra

Ineke D’Hont
Marjan Hoekstra

- employees

Aldert Vermeulen
Jan-Paul Grijpink
Boudewijn Jansen
Peter Lockwood
Ernst Munneke

- musical staff

Meisje Barbara Hummel

- 1st assistent director

Astrid van den Akker

Joukje de Boer

- assistent director department

Peter van der Leeuw

- talent coordinator

DRAMATURGE

Klaus Bertisch

BUSINESS MANAGER

Anne Marie Hoogland

PLANNING OPERA

Emma Becker
Ruud Burgering
Tine Haze
Joep Winters
- employees planning & rehearsals

MUSIC LIBRARY

Johan Ausma
Ed Versteeg
Rudolf Weges

- employees

KOOR

Ching-Lien Wu

- artistic leader

Naud van Geffen

- business manager

Marianne Vleghert

- assistent chorus

SOPRANOS

Ineke Berends
Bernadette Bouthoorn
Jeanneke van Buul
Maria van Dongen
Iris Giel
Melanie Greve
Sandra Hooglander
Michaëla Karadjian
Fang Fang Kong
Oleksandra Lenyshyn
Tomoko Makuuchi
Vesna Miletìc
Mariëtte Oelderik
Janine Scheepers

ALTOS

Anneleen Bijnen
Johanna Dur
Maartje Eitler de Lint
Inez Hafkamp
Myra Kroese
Mary de Reus
Marieke Reuten
Jeanette Roggeveen

TENORS

Harrie Buys
Wim Jan van Deuveren
Frank Engel
Ruud Fiselier
Cato Fordham
John van Halteren
Robert Kops
Willem Korteling
Frank Nieuwenkamp
Richard Prada
François Soons
Jeroen de Vaal
Bert Visser

BASSES

Ronald Aijtink
Peter Arink
Lútzen Bakker
Leo Geers
Jeroen van Glabbeek
Sander Heutinck
Richard Meijer
Wojciech Okraska
Ian Spencer
Harry Teeuwen

DUTCH NATIONAL BALLET

MANAGEMENT

Ted Brandsen

- director Dutch National Ballet

Els van der Plas

- general manager

RESIDENT CHOREOGRAPHORS

Hans van Manen
 

ASSOCIATE ARTIST

             David Dawson

YOUNG CREATIVE ASSOCIATES

Juanjo Arqués
Peter Leung

 

 

ARTISTIC STAFF

Rachel Beaujean

- deputy artistic  director  

Charlotte Chapellier
Guillaume Graffin
Caroline Iura
Alan Land
Larissa Lezhnina
Judy Maelor Thomas

- ballet masters

Sandrine Leroy

- choreologist/repetitor

Rinat Gizatulin

- senior ballet teacher

Louise Vine

- coordinator artistic logistics

Sara de Swaan
Roos van der Steen

- assistent artistic staff

Business manager

Toine van der Horst

MUSICAL STAFF

Matthew Rowe

- musical conductor

Ermanno Florio

- guest conductor

Olga Khoziainova

- first pianist

Robert Greuter
Ryoko Kondo
Michael Mouratch
Viktoriya Ryapolova
Albena Stoyanova

- pianisten

PLANNING & PRODUCTION

Lydia Buisman

- head

Terra de Groot
Sterre Haverkamp

- production administrators

TABLEAU BUSINESS

Regina Pechtold

- coordinator

VIDEO & AUDIO

Henk van Dijk

- videomaster

Mathieu Gremillet

- creative film maker/content coördinator

Altin Kaftira

- creative film maker

DANCERS

tableau dancers

 

JUNIOR COMPANY

Ernst Meisner

- artistic coordinator

tableau dancers Junior Company

 

MEDICAL ACCOMPANIMENT

John ten Kulve

- head physiotherapist

Ted Willemsen

Anita Radier

- physiotherapist

Marleen Grol

- coordinator/exercise therapist/mensendieck therapy

Ronald Klaassen

- fysio/fitness

Maarten Groothuis

- physiotherapist

Leila Kester

- pilates

Tanne Karels

- fitness trainer

Judy Maelor Thomas

- rehabilitation teacher

Frans Birnie
Dario Mealli
Sandra Cozijn

- masseurs

CENTRAL DEPARTMENT

INTEGRAL PLANNING

Dein Schmidt

- manager planning

Technical Department

Frans Huneker

- director
Hugo van Uum

- advisor director/project leader

MANAGEMENT SUPPORT TECHNIQUE

Jolanda Müller

- assistent technical director/head Management support techniek

Petra Sep

- secretary

Cor van Donkersgoed

- notulist

Ron Alberts

- planning en application administrator

vacature

- employee planning

DECOR ATELIER

Rolf Hauser

- head

Puck Rudolph

- deputy/production preparer

Mark van Trigt

- production preparer

Sieger Kotterer

- preparer

Rudolph Valentina

- administration

Leo Voogd

- receptionist

Andrew Clarke
Jedan Tutuhatunewa

- CAD-drawers

CARPENTRY DEPARTMENT

Paul Horn

- head

Ahmed Derraze
Richard Mittemeijer

- 1st carpenters

Yvette de Breij
Tobi Clement
Roald Klinkum
Willem Konings
Henk Nab
Marc Peper
Ed Wilts

- 2nd carpenters

Alain Erkamp

- apprentice carpenter

DECORATION DEPARTMENT

Denis Klijnsma

- head

Jacques van der Velden

- 1st painter/ decorator

Andrew Clarke
Niall O'Donovan
Rieneke Ostheimer
Ernie Gerrits
Vanessa Kluge
Hanna Tynkkynen

- 2nd painters/ decorators

Pieter Epskamp

- 1st plastics processor

CONSTRUCTION WORKSHOP

Phil Hall

- head/welding inspector

Thom de Wildt

- 1st construction bank worker

Rense Pas
Ruud Kramer
Udo Bakker

- 2nd construction bank worker

Erik Woldberg

- werktuigbouwkundig constructeur

LOGISTICS DECOR ATELIER

Ton Kuijper

- head purchase & logistics decor atelier

Walter Francia

- assistent head logistics

Hugo Halewijn
Wesley de Ridder

- employees / truck drivers

MAINTENANCE THEATER TECHNIQUE

Dirk Bakker

head

George Rood

- deputy

Rick van den Pol

- system manager

Willem Jan Ernsting

- preparations / mechanic

Edwin Bernhard

- constructor/elektricien

Marcel Appelman
Ed Buch
Jilles van Dijk
Scott Haije
Erdal Kilickaya
Jakob Schuitema
Sjoerd Siebenga
Rory Theunisz

- mechanics

Ben Vermeeren

- mechanic / advisor NEN3140

Gerrie Harsveldt
Rob Kraan

- theater firemen

TONEEL EN BELICHTING 

Pieter Huijgen

hoofd

Antje Bartholly

assistent hoofd

Jan van den Bosch

ARBO coördinator / stagebegeleider techniek

 

TONEELDIENST

Harm Lubbers

adjunct-hoofd

Caroline Peek

CAD-tekenaar

Mathilde van der Horst Jansen

administratief medewerker

Rien Gepken

Ko Schulz

magazijn/logistiek medewerker

 

Peter Brem

Wim Kuijper

Jop Heitbrink

Jeroen Jaspers

Edwin Rijs

1ste toneelmeesters

 

Arjen Koch

Ger Bouwhuis

Dimitry de Groot

Arno Koopmann

Theo Kuit

George Voortman

Jeroen de Vree

Arjan de Wolf

2de toneelmeesters

 

Ruud Boots

Niels Broekman

Xander van den Bosch

Ivo van Daalen

Jimmy Goudberg

Sjors Henselmans

Trinus Hertroijs

Steven den Houdijker

Nico Iping

Carl Kassenaar

Zeth Pattinama

Lucas van der Steen

Nico Tabak

Michel van Veen

Arnoud Gravet

operators

 

Dick Hendriks

Hans Hofstra

Hanz Michon

Marco van der Poel

Sanne van de Vooren

          vakmannen

 

Gert Alles

Martijn de Groot

Sammy Dehkordi

Onno Mol

Jaan Vanlaerhoven

Daan Wouthuijsen

            toneelassistenten plus

Bert van Muijden

Caspar Smulders

Ruben Venema

Nina Pronk

Wendy Budel - van Dijk

Xander Ruijzing

            toneelassistenten

Martin Simonis
            medewerker TOM-kantine

 

BELICHTINGSDIENST 
 

Richard ten Hof

       adjunct-hoofd

Bert Dalhuijsen

        licht supervisor ballet

Frank Dijkstra

       CAD-tekenaar

Gerrit Jan Eldering

         beheerder kleurenkamer

 

Cor van den Brink

Co van Diepen

Angela Leuthold

Michel van Reijn

Peter van der Sluis

1ste belichters

 

Ianthe van der Hoek

Fred Kooring

Joep Schoenmakers

Eline Zomer

2de belichters

 

Mark Berghoef

Michiel van den Heuvel

Bart van Kooten

Jasper Paternotte

Erik Vrees

operators licht

 

Janko Cerjak

Marcel Goudsblom

Patrick Hussem

Bas Lemmens

Michael Poelwijk

Berry van Raaij

Eugène Swartz 

Merijn Schipper

vakmannen licht

 

Anita de Jong

Christiaan van der Gulik

Oleg Polianski

Lennart Vroomans

Bram Schipper

Peet Bakker Schut

belichters

Ariane Kamminga

Panos Mitsopoulos

Carola Robert

volgspotters

 

AUDIO, VIDEO EN MEDIA

Hans-Willem de Haan

- head

Frederik Furnee

- deputy

Jorik de Beer
Wilfred Houthuijsen
Michiel Jansen
Ramón Schoones

- sound engineers

Paul Lardenoije

- senior sound engineer

Rutger Flierman

- video/sound engineer

Geert Braam

- video director

Raymond Roggekamp

- video engineer

PROPS

Erik de Haan

- head

Ruud Sloos

- supervisor special effects & development

Andries Swart
Peter Visser

- craftsmen special effects

Niko Groot
Peter Paul Oort

- 1st prop makes

Jolanda Borjeson
Carolien Meijer
Jurgen van Tiggelen

- foreman prop makers

Marjan Genot
Niek Gersen
Remko Holleboom
Ruben Lakeman
Robert-Jan Ruijl

- craftsmen prop makers

Rob van den Berg

- employee

KOSTUUM / KAP EN GRIME

Robby Duiveman

- director

Simone Kramer

Bettina von Ehrenthal

- secretaries

KOSTUUMAFDELING OPERA

Hildegard Jöris

- coordinator costume production

Ingo Steinberger
Hanne Oosterveer
Kevin Bludau

- assistents costume production

Leone Eltink
Onno Conde Nieto

- buyers

DAMESATELIER

Lioba Wermter

- head

Winnie Schellevis-Elissen

- 1st coupeur

Eveline ter Beest-Meeuwissen

Hannie van Nuland
Marlies Oud
Leontien Thomassen

- 2nd coupeurs

Herma Weerstand

- coupeur

HERENATELIER

Harry van Rijn

- hoofd

Heidi Poelgeest
Wim Sihasale

- eerste coupeurs

Dorine van der Woude-Bakker

- tweede coupeur

Yeliz Sahan
Martijn Kramp
Mark Steenbrugge

- coupeurs

Marjon Beindorff
Tze Han Chan
Renata Szewczyk
Gilles den Hartog

- assistent coupeurs

HOEDENATELIER/PLASTISCHE VORMGEVING

Ton Joling

- hoofd

Maria van Heijningen-Heidemann

- hoedenmaker/plastisch vormgever

Marianne Leemans

- tweede hoedenmaker

VERVERIJ

Rosalinda Lourens

- eerste verver

Rosalie Spruijt

- tweede verver

Schoenmakerij

Pia Klepper

- eerste schoenmaker

KLEEDAFDELING

Jenny Henger
Regien Lemmens
Ron van der Reijden

- kleders

KOSTUUMOPSLAG

Theo van de Laar

- beheerder kostuumopslag

Anna Musch

- medewerker kostuumopslag

KOSTUUMAFDELING BALLET

Oliver Haller

- hoofd

Can Yükova

- assistent hoofd

DAMESATELIER

Monique van der Velde

- eerste coupeur

Jan van der Heijden

- tweede coupeur

Saskia Bredero

- coördinator Kostuumafdeling ballet

HERENATELIER

Greetje Blaauw

- tweede coupeur

Manon Harzevoort 

- coupeur

KLEEDAFDELING

Josine van Sprang

- eerste kleder

Michel Diderich
Eddie Grundy

- kleders

KAP- EN GRIMEAFDELING

Alexander Kinds

- hoofd

Lous Scholten van Aschat

- assistent hoofd kap en grime

Vincent van den Dungen
Lia van der Horst
Renée Roelofs
Pim van der Wielen

- eerste kappers/grimeurs

Henning Noack
Annette Stiller
Marja van der Wal
Gerda Ziegler

- voormannen kappers/grimeurs

Sidney Vereycken

- kappers/grimeurs

PRODUCTIE- EN VOORSTELLINGSLEIDING

Bram de Ronde

- hoofd

Jan Schlichtenhorst

- algemeen assistent

Liesbeth Kruyt

Maaike Ophuijsen

Kees Rutgers
Karsten Stouten
Joshua de Kuyper

- productieleiders

Marjolein Bergsma
Merel Francissen
Marie-José Litjens
Kees Prince
Joost Schoenmakers
Jan Veenhof
Anu Viheriäranta
Alvin Williams

- voorstellingsleiders

MARKETING, COMMUNICATIE EN VERKOOP

Sandra Eikelenboom

- hoofd

Patricia Timmerman

- afdelingsassistent

Alexandra Daly
Arlette de Jong

- marketing managers

 

Gerald van der Wijngaart

corporate marketing manager

Mattijn Hallers

- datamanager verkoop en marketing

Richard Heideman
Jet Ellerbroek

- persmanagers

Cindy Koopman
Salien Oosterman

- assistent persmanager

Anke van Lith
Margriet Prinssen

             - redacteuren 
Frits Vliegenthart

- redacteur en coördinator public events

Harm-Jan Keizer

- marketing manager online

Marijn Maas

- content marketeer

Marie-Paule Fritschy
             - junior online marketeer

Timon Fokker

- webmaster

Sander van der Duin

- cöordinator planning en productie

Bibi de Bruijn
Ariane Weltevreede

- vormgevers/dtp’ers

Ruud Rockx

- titel regisseur

Jan Hemmer

- boventitelaar

Carla Tensen

- coördinator kassa

Max Eschauzier
René de Graaf
Mirjam Midderham
Rob Nagel
Ariane Weltevreede
Salwa Jabli

- medewerkers kassa

plus 6 oproepmedewerkers

Robin Zuidam

- winkelcoördinator

plus 4 winkelmedewerkers

Minou Bijl
Marian Boksteijn
Jacques Meerdink
Elisabeth van der Pol
Grace Roos
Henk Vrehen

- vrijwilligers

EDUCATIE, PARTICIPATIE EN PROGRAMMERING

Mechteld van Gestel

- hoofd

Tine Kolbjørnsen

- afdelingsassistent

Eva van Dieën
Barbara Gautschi
Monika Kösters

- projectorganisatoren

Lin van Ellinckhuijsen
Maaike Kitslaar
Christine Timmer

- beleidsmedewerkers

vacature

- redacteur

Monica van Alphen

- coördinator rondleidingen

plus 10 rondleiders en 4 theatrale rondleiders

FONDSENWERVING EN RELATIEBEHEER

Eline Danker

- hoofd

Nadja van Deursen

- senior medewerker

Ide Mens
Christine Philips
Sanne de Munck
Ruth de Vries
Roos Bernelot Moens

- medewerkers

Mechlien Theunissen

 - medewerker evenementen en ontvangsten

Tanja de Nijs

- medewerker gastenplacering

Els Borghols
Anneke van Heertum
Vivian F.C. Kleyn
Ineke Koop-Pastoor
Yvonne Philippa
Leen Spaans
Jan Veerman
Truusje Vrooland-Löb
Hanneke de Wit

- vrijwilligers

FINANCIËN

Miek de Ruijter

- directeur financiën & control

Aart IJland

- teamleider control

Barbara Doesburg

- controller

Steven Schuerhoff

- assistent controller

Wilma Puijk

- teamleider financiële administratie

Rodrigo Vieira Vivian

- administrateur

Peter Bonting

- kassier

René Domen

- secretarieel medewerker

Eugenie Hyman
Mieke Stokman
André Baijens
Lai-Yan Wan

- medewerkers

Arne Grooters

- medewerker/applicatiebeheerder

Martin Mollee
Anneke Potter

- medewerkers salarisadministratie

PERSONEEL EN ORGANISATIE

Sanneke van Breemen

- hoofd

Joke Manson
Femke Theuws
Alexandra van Ede

- P en O-adviseurs

Carola Angenent
Cor Lamers
Karin Spaargaren

- assistent P en O-adviseurs

 

FACILITAIRE DIENST

Martin Haars

- hoofd/projectmanager

José Keijzer

- projectondersteuner/CAD-tekenaar

- projectleider/hoofd BHV

Nico Matser

- beheerder/projectmedewerker

Marcel van Houten

- hoofd Gebouwenbeheer

Walid Aljaf

- monteur

Jelle Goes
Zeb Hankers
Arnoud Hoogendoorn

- huismeesters

Timo Waal

- leerling FD

RECEPTIE KANTOREN

Ronald Lunel
Annemarie Pols

- medewerkers

RECEPTIE NATIONALE OPERA & BALLET

Ansco Boot
Bobbie Hobbelman
Liesbeth Kaemingk
René Kinneging
Nora Proost
Steven van Slooten
James de Vries
Sita Manichand

- medewerkers

ICT EN INFORMATISERING

Sanneke van Breemen

- hoofd

Bart Hermans

-informatie-analist

Jeroen Heijungs

- systeembeheerder

Erik Kluft

- servicedeskmedewerker

Ireen Roozekrans

- medewerker

 

HORECA EN PUBLIEKSBEGELEIDING

Bas Schotsman

- hoofd

Donald van der Zwan

- assistent manager

Merel van Tongeren 

-medewerker evenementen en ontvangsten

HORECA

Maarten Stoops

- hoofd keuken

Abrenda van Raam
Jan van Vulpen

- koks

Erica van Kuijk
Suzan van Bijlert-Rooijers

- eerste buffetmedewerkers

Frédéric de Lijser
Olav Röben

- buffetmedewerkers

Alain Curvers

Ariel Matos Perez

- horecamedewerkers

PUBLIEKSBEGELEIDING

Cylia Engels
Isabel Erisman
Jan Bergen
Juli Kronland Golin
Frans Reinders
Arthur Siemerink

- dutymanagers

Fia Wilke

- medewerker bedrijfskleding

Onze enthousiaste theatermedewerkers (40) en buffethoofden (22) werken in wisselende teams mee aan de begeleiding van het publiek bij de voorstellingen.

 

Ondernemingsraad (Works council)

Peter Arink

     chairman

Trinus Hertroijs

       1st vice chairmain

Frédéric de Lijser

       2nd vice chairmain

Barbara Doesburg 

Sander van der Duin                 

Sterre Haverkamp                     

Bas Lemmens 

Michaël Poelwijk 

Nora Proost 

Marieke Reuten                        

Lisanne van Vucht                   

     members OR

Noor Bank

     secretary